W Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń w 2015 roku wzięło udział 23 002 absolwentów studiów magisterskich. Całkowite przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto połowy z nich było nie mniejsze niż 4 120 PLN.
Z badania wynika, iż najwyższą medianę wynagrodzeń wśród absolwentów studiów magisterskich uniwersytetów publicznych w 2015 roku mieli studenci Uniwersytetu Warszawskiego (5 500 PLN). Nie mniej niż 4 000 PLN zarabiali przeciętnie magistrowie po: Uniwersytecie Gdańskim, Uniwersytecie Łódzkim, Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytecie Wrocławskim, Uniwersytecie Jagiellońskim, UKSW, Uniwersytecie Zielonogórskim, Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu i Uniwersytecie Szczecińskim.
Jeżeli przyjrzymy się zarobkom w konkretnych branżach, to przeciętne wynagrodzenie absolwentów uniwersytetów państwowych w branży IT wynosiło 6 000 PLN. Pracujący w bankowości, przemyśle lekkim, energetyce i przemyśle otrzymywali przeciętnie przynajmniej 5 000 PLN. Z kolei mediana wynagrodzeń osób zatrudnionych w nauce i szkolnictwie, usługach dla ludności oraz kulturze i sztuce nie przekroczyła 3 500 PLN.
W zależności od zajmowanego stanowiska zarobki kształtowały się następująco: przeciętnie powyżej 6 000 PLN zarabiały osoby zatrudnione na takich stanowiskach, jak kierownik zespołu, radca prawny czy główny księgowy. Specjalista ds. sprzedaży, specjalista ds. obsługi klienta, specjalista ds. rekrutacji mogli liczyć na średnie wynagrodzenie 3 500 PLN.