W imieniu Bionanoparku dokument podpisał Marek Cieślak, Prezes Zarządu, a Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego reprezentował dr hab. prof. UŁ Tomasz Czapla, Dziekan Wydziału.
Planowana współpraca obu instytucji zakłada podejmowanie wspólnych przedsięwzięć o charakterze edukacyjnym, przede wszystkim prowadzenie analiz i szkoleń w zakresie finansów, strategii, zarządzania i marketingu przez ekspertów Wydziału Zarządzania UŁ na rzecz najemców i partnerów Bionanoparku.
Wydział Zarządzania to jedna z najprężniej działających jednostek Uniwersytetu Łódzkiego. W najnowszym Rankingu Uczelni i Wydziałów Ekonomicznych Rzeczpospolitej został oceniony jako jeden z najlepszych wydziałów ekonomicznych w Polsce - zajął II miejsce w kategorii "Wydziały ekonomiczne" (na 27 wydziałów).
Bionanopark to nie tylko centrum wdrożeniowe z nowoczesnymi laboratoriami badawczymi, ale i inkubator dla innowacyjnych przedsiębiorców, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z biznesem. Firmy skupione w tym miejscu, oprócz zaplecza infrastrukturalnego, mogą liczyć także na wsparcie merytoryczne. W praktyce oznacza to dostęp do usług konsultingowych, szkoleń i mentoringu. Dotychczas zakres oferty doradczej skupiał się głównie na zagadnieniach miękkich, takich jak prowadzenie negocjacji, czy tworzenie prezentacji. Dzięki współpracy z Wydziałem Zarządzania partnerzy Bionanoparku uzyskają możliwość skorzystania z wiedzy i doświadczenia ekspertów zajmujących się na przykład zarządzaniem projektami lub rachunkowością.
"Od wielu lat współpracujemy z Uniwersytetem Łódzkim, w tym z Wydziałem Zarządzania. Teraz ta kooperacja została sformalizowana. Bionanopark odgrywa istotną rolę w regionie jako instytucja, która wspomaga synergię pomiędzy nauką, a biznesem i wspiera rozwój innowacyjnych przedsiębiorstw, między innymi w ramach swojego inkubatora technologicznego. Umowa, którą dzisiaj podpisaliśmy pozwoli nam poszerzyć ofertę doradczą o nowe obszary, które interesują młodych przedsiębiorców" - mówi Marek Cieślak, Prezes Bionanoparku.