Humanista w biznesie – inauguracja na UŁ

-Nowy rok akademicki 2017/2018 uznaję za rozpoczęty! - oznajmił prof. Antoni Różalski, Rektor Uniwersytetu Łódzkiego w auli Wydziału Filologicznego UŁ, trzykrotnie uderzając berłem rektorskim w katedrę. 2 października odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu uczelni z okazji inauguracji. Największa aula Wydziału Filologicznego z trudem pomieściła wszystkich uczestników uroczystości - pracowników, polskich i zagranicznych studentów, przyjaciół UŁ oraz zaproszonych gości.

 

Obecni na uroczystości przedstawiciele władz województwa i miasta; Witold Stępień, Marszałek Województwa, Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi i Karol Młynarczyk, wicewojewoda łódzki gratulowali nowym studentom wyboru łódzkiej uczelni, życzyli sukcesów w nauce i zachęcali młodych ludzi do aktywności zarówno naukowej jak i aktywności w mieście i regionie.

W swoim przemówieniu inauguracyjnym prof. Antoni Różalski przypomniał, że miniony rok akademicki upłynął pod znakiem konsultacji i dyskusji na temat nowej ustawy o szkolnictwie wyższym i jak ważne dla wszystkich uczelni w kraju i Uniwersytetu Łódzkiego zmiany niesie ze sobą projekt ustawy 2.0. Rektor UŁ zwrócił uwagę na to, że Uniwersytet Łódzki dynamicznie się zmienia i aspiruje do znalezienia się w gronie uczelni badawczych. - Od stycznia do sierpnia tego roku Uniwersytet Łódzki otrzymał granty naukowe na łączna kwotę około 37 mln. zł. To dwa razy więcej niż uzyskaliśmy w analogicznym okresie roku ubiegłego - poinformował prof. Różalski.

_20A8352

_20A8605

Wykład inauguracyjny zatytułowany "Humanista w biznesie, czyli jak humaniści zmieniają świat" wygłosił Jerzy Czubak, Business Group President, Amcor Tobacco Packaging, który z wykształcenia jest teatrologiem, absolwentem kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim. Jest także twórcą, animatorem i mecenasem łódzkiej kultury. Należy do grona Absolwentów VIP UŁ. - Przygotowując ten wykład postanowiłem dowiedzieć się kim są z wykształcenia najbogatsi polscy przedsiębiorcy. I okazało się, że studiowali sinologię, prawo, germanistykę i inne humanistyczne kierunki. Dziś prowadzą ogromne biznesy i zarządzają wielkimi organizacjami - powiedział Jerzy Czubak.

W roku akademickim 2017/2018 na UŁ będzie studiować około 32.000 osób (bez studiów podyplomowych) w tym ok. 2.400 cudzoziemców reprezentujących 95 narodowości. Na UŁ studiuje największa w Polsce grupa studentów z Chin. Na pierwsze lata wszystkich rodzajów studiów przyjęto około 12,5 tys. osób spośród 28 tys. kandydatów, którzy zapisali się w tegorocznej rekrutacji. Nową studentką, która zdobyła największą liczbę punktów w rekrutacji, okazała się Patrycja Jędrzejczak z filologii germańskiej. Uzyskała 982 punkty i tym samym została laureatką II edycji Nagrody Santander Universidades. Otrzymała 4.000 zł.

Podczas Inauguracji zaprezentowano film promujący nową identyfikację wizualną Uniwersytetu Łódzkiego. Odświeżona tożsamość UŁ akcentuje takie wartości, jak wspólnota, innowacyjność dla rozwoju, otwartość czy jedność w różnorodności. Nowa koncepcja nie tylko dobrze obrazuje przyświecające naszej uczelni wzorce, ale także wpisuje się w nowe trendy z obszaru projektowania identyfikacji wizualnej. Jej wyrazistość, czytelność i minimalizm kreują wizerunek nowoczesnej, przyjaznej szkoły wyższej gotowej do kreatywnego działania i skoncentrowanej na przyszłości, zarówno pracowników naukowych, jak i absolwentów.

Redakcja: Centrum Promocji