Uniwersytet Łódzki został doceniony przede wszystkim za znaczący wkład w rozwój sektora oraz profesjonalną współpracę z biznesem. W imieniu naszej uczelni wyróżnienie odebrała prof. Agnieszka Kurczewska, prorektorka ds. współpracy z otoczeniem UŁ.
Wyróżnienie ABSL dla Uniwersytetu Łódzkiego to konsekwencja działań w obszarze między edukacją a współpracą z otoczeniem. Cieszymy się, że nasze wysiłki są doceniane, a oferta UŁ spełnia najwyższe standardy i wymagania rynku pracy. Wyróżnienie mobilizuje nas do dalszej pracy
– podkreśla prof. Agnieszka Kurczewska.
Nagroda jest rezultatem strategicznej współpracy Uniwersytetu Łódzkiego z biznesem, w tym zaangażowania w uruchomienie w tym roku na Wydziale Prawa i Administracji UŁ innowacyjnego kierunku studiów "Analityk AML – przeciwdziałanie praniu pieniędzy". Ten nowatorski program umożliwia studentom zdobycie niezbędnych kompetencji do skutecznego działania w dynamicznym środowisku, poddawanym ciągłym zmianom regulacyjnym. Równie ważnym przedsięwzięciem z tego obszaru było uruchomienia wraz z Invest in Lodz (Central Poland) i specjalistami kilkudziesięciu firm łódzkiego sektora fintech Studiów Podyplomowych Fintech na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ.
Nie bez znaczenia dla wyróżnienia przyznanego przez ABSL jest też silne zaangażowanie naukowców Uniwersytetu Łódzkiego w proces budowania kompetencji przyszłości. Przejawem tego jest m.in. ich stała obecność na Europejskim Forum Nowych Idei. W EFNI 2022 wzięli np. aktywny udział w panelach dyskusyjnych poświęconych najważniejszym problemom współczesnego biznesu i społeczeństwa takim, jak m.in.: rozwój nowych technologii, transformacja cyfrowa w organizacjach, czy zdrowsze życie w miastach. UŁ reprezentowali: dr hab. Agnieszka Kurczewska, prof. UŁ, naukowczyni w Katedrze Funkcjonowania Gospodarki na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ, dr Ada Florentyna Pawlak, wykładowczyni w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UŁ, speakerka w Digital University, specjalizująca się w obszarze społecznych implikacji sztucznej inteligencji i transhumanizmu, oraz dr hab. Mariusz Sokołowicz, prof. UŁ, kierownik Katedry Gospodarki Regionalnej i Środowiska Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ, prodziekan Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ.
Jako uczelnia jesteśmy dumni, że inicjatywy UŁ przyczyniają się nie tylko do rozwoju indywidualnych umiejętności naszych studentów, ale także do budowy kompetencji przyszłości, które są zgodne z oczekiwaniami pracodawców. Dziękujemy też wszystkim pracownikom, partnerom biznesowym (EY Polska, mBank S.A., Euroclear, Nordea, Fintech Central Poland) oraz wszystkim zaangażowanym w realizowane wspólnie przedsięwzięcia.
Materiał: Centrum Współpracy z Otoczeniem UŁ
Redakcja: Centrum Komunikacji i PR UŁ