Naukowo zajmuje się aplikacją przestrzennych narzędzi statystycznych i ekonometrycznych w zakresie rozwoju zrównoważonego, ekorozwoju, rozwoju i dysproporcji regionalnych, geografii ekonomicznej, nauk o zdrowiu, rynku pracy i demografii. Szczególne miejsce w podejmowanych badaniach zajmuje analiza relacji pomiędzy rozwojem społeczno-gospodarczym i jakością środowiska przyrodniczego. Dużą uwagę przywiązuje do wizualizacji danych przestrzennych. Jest autorką wielu publikacji naukowych, w tym monografii i artykułów w krajowych i zagranicznych czasopismach naukowych. Prowadzi współpracę z ośrodkami i redakcjami czasopism naukowych o zasięgu międzynarodowym. Laureatka wielu nagród indywidualnych i zespołowych za osiągnięcia naukowo-badawcze, podręczniki akademickie oraz monografie.
Planuje doskonalić warsztat badawczy w zakresie przydatności metod przestrzennych w rozwiązywaniu realnych problemów ekonomicznych i ekologicznych.
Tytuł pracy:
"Społeczno-ekonomiczne determinanty regionalnego zróżnicowania ilości odpadów komunalnych w Polsce: ekonometryczne analizy przestrzenne"
Badania koncentrowały się na weryfikacji założeń teorii decoulpingu w odniesieniu do odpadów komunalnych, w oparciu o krzywą Kuznetsa, w tym na poszukiwaniu przyczyn dysproporcji regionalnych w ilości wytwarzanych zbieranych odpadów z zastosowaniem metod z zakresu statystki i ekonometrii przestrzennej.
Odwiedź repozytorium UŁ i przeczytaj tę pracę.
Motto:
"Co my wiemy, to tylko kropelka. Czego nie wiemy, to cały ocean." Isaac Newton