Nagroda Rektora UŁ w programie Startups Powered by Invest in Lodz (Central Poland)

Startups Powered by Invest in Lodz (Central Poland) to największy w Polsce miejski program akceleracyjny. W finale programu znalazło się kilkadziesiąt startupów, w tym NABIO Medical Technologies, który zdobył Nagrodę Rektora Uniwersytetu Łódzkiego o wartości 8.000 PLN. Podczas uroczystej gali w EC1 symboliczny czek wręczyła prof. Agnieszka Kurczewska, prorektor ds. współpracy z otoczeniem UŁ. Uniwersytet Łódzki jest partnerem strategicznym programu.

Ideą Startups Powered by Invest in Lodz jest wspieranie startupów o wysokim potencjale technologicznym w maksymalizacji szans na sukces komercyjny. Łódź jest pierwszym miastem, które na tak dużą skalę otworzyło drzwi do największych miejskich spółek, inwestorów i lokalnych firm z Łodzi oraz regionu. W ciągu 5 miesięcy akceleracji uczestnicy otrzymywali wsparcie podzielone na kilka obszarów:

• ścieżka wdrożeniowa - aktywne łączenie startupów z biznesem w celu przeprowadzenia konsultacji, pilotażu lub wdrożenia;
  • ścieżka inwestycyjna - szybki dostęp do kapitału;
  • promocję oraz umiędzynarodowienie innowacji tworzonych przez zespoły startupowe m.in.: podczas największych międzynarodowych wydarzeń technologicznych;
  • dostęp do wiedzy (mentoring, wsparcie eksperckie, warsztaty, meetupy i wiele więcej).
  • granty na dalsze wsparcie rozwoju projektów w wysokości 1 000 000 PLN

NABIO Medical Technologies, laureat Nagrody Rektora Uniwersytetu Łódzkiego, działa w branży MedTech. Autorzy startupu stworzyli innowacyjną technologię - ekosystem technologiczny HydRe. Jest to kompleksowe rozwiązanie produkcji spersonalizowanych akcesoriów do radioterapii, które zwiększają efektywność leczenia oraz redukują skutki uboczne odczuwalne przez pacjentów. System składa się z wielu komponentów: od oprogramowania, przez innowacyjne urządzenia, aż po gotowe protokoły dedykowane jednostkom medycznym.

Nagroda Rektora Uniwersytetu Łódzkiego to kolejne wyróżnienie dla twórców NABIO Medical Technologies. Anna Czubowicz została nagrodzona w plebiscycie „23 kobiety, które warto obserwować w 2023 roku” organizowanym przez „Forbes Women” a Nikoletta Buczek otrzymała wyróżnienie w konkursie „Polka XXI wieku” w kategorii innowacje i nowe technologie. NABIO Medical Technologies jest również laureatem plebiscytu czytelników Rynku Zdrowia w V edycji konkursu Start-Up-Med, na najbardziej innowacyjny startup.

Serdecznie gratulujemy!

Tekst: Magdalena Paszko, Centrum Współpracy z Otoczeniem UŁ