W pierwszej części porozmawiamy o tym, jak płeć wpływa na mobilność edukacyjną, szczególnie w grupie kobiet z pierwszego pokolenia pracowników akademickich oraz o tym, jak strategicznie budować swoją karierę w nauce. W drugiej, interaktywnej części, moderowanej przez doświadczonych naukowców, doradców lub menedżerów nauki, chcemy umożliwić uczestnikom wspólną refleksję nad zagadnieniami związanymi z rozwojem kariery akademickiej.
„Kobiety w nauce: perspektywa przekrojowa i międzynarodowa” (Women in Science: intersectional and international perspectives) ma charakter bezpłatny i otwarty, lecz obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Spotkanie skierowane jest w szczególności do kobiet w początkowej fazie budowania kariery naukowej oraz wszystkich tych, którzy są zainteresowani promowaniem równych szans w nauce.
Harmonogram:
- 10:00-10:15 Powitanie i wprowadzenie do sesji
- 10:15-10:45 Słowo wstępne na temat zależności między płcią a mobilnością edukacyjną w nauce
- 10:45-11:30 Dyskusja panelowa na temat rozwoju kariery i mobilności edukacyjnej + Q&A
- 11:45-12:30 Sesje przerywane, skupiające się na początkujących naukowcach
- 12:30-13:00 Dyskusja końcowa, zakończenie sesji
Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu RESET - "Redesigning Equality and Scientific Excellence Together". RESET jest działaniem koordynacyjnym i wspierającym w ramach programu Horyzont 2020, mającym na celu podjęcie wyzwania, jakim jest równość płci w instytucjach badawczych w perspektywie różnorodności.