Jacek Świgulski to absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, studiował także filozofię i kulturoznawstwo na Uniwersytecie Łódzkim. Jego malarstwo cechuje ekspresja wyrazu i można je przyporządkować do nurtu młodego figuratywizmu. Od roku 2000 regularnie wystawia prace w państwowych i prywatnych galeriach sztuki w całej Polsce. Zajmuje się ż edukacją w zakresie sztuki, prowadząc opartą o autorski program edukacyjny Pracownię 413. W plebiscycie Dziennika Łódzkiego nominowany do osobowości Roku 2022 w kategorii kultura.
Podczas spotkania poruszymy następujące zagadnienia:
- O co chodziło van Goghowi…? Czyli o tym, jak zrozumieć sztukę.
- Eteryczna wrażliwość vs. mocne ego – czyli ile odsłon ma osobowość artysty.
- Artysta i pedagog w jednym – czyli o tym, jak nauczać twórczości.
- Wolny strzelec czy praca „u kogoś”? Blaski i cienie twórczej kariery.
- Koloryt lokalny – czyli łódzka kultura z perspektywy malarza.
Spotkania z cyklu „Obiecane inspiracje” prowadzi Agnieszka Janiszewska – filolog, redaktorka, pisarka (autorka powieści „Woda księżycowa”), doktorantka przy Wydziale Nauk o Wychowaniu UŁ. Jak sama mówi, wydarzenia kierowane są w szczególności do osób, które działają w obszarze kultury, sztuki i przemysłów kreatywnych lub planują rozpocząć taką działalność.
PEŁEN BIOGRAM ARTYSTY
Jacek Świgulski to artysta, malarz, pedagog. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Studiował także filozofię i kulturoznawstwo na Uniwersytecie Łódzkim. Jego malarstwo cechuje ekspresja wyrazu i można je przyporządkować do nurtu młodego figuratywizmu. Od roku 2000 regularnie wystawia prace w państwowych i prywatnych galeriach sztuki w całej Polsce. Zajmuje się ż edukacją w zakresie sztuki, prowadząc opartą o autorski program edukacyjny Pracownię 413. W plebiscycie Dziennika Łódzkiego nominowany do osobowości Roku 2022 w kategorii kultura.
Był stypendystą rządu duńskiego, a jako młody malarz został dwukrotnie wymieniony w Kompasie Młodej Sztuki. Po dwudziestu latach pracy artystyczno-pedagogicznej, za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechnianie dóbr kultury oraz szczególne zaangażowanie w pracę na rzecz kultury otrzymał w 2022 roku Nagrodę Marszałka Województwa Łódzkiego.
CZYM SĄ OBIECANE INSPIRACJE?
OBIECANE INSPIRACJE to cykl otwartych spotkań z przedstawicielami kultury, nauki i sztuki. Jego celem jest stworzenie przestrzeni do wymiany idei, wiedzy i doświadczeń przedstawicieli branż kreatywnych oraz nauki. Realizowany pod patronatem Rektor Uniwersytetu Łódzkiego projekt może służyć jako inspiracja dla tych, którzy poszukują wskazówek, jak skutecznie realizować przedsięwzięcia biznesowe czy artystyczne.
Organizatorka: Agnieszka Janiszewska — filolog, redaktorka, pisarka (autorka powieści „Woda księżycowa”), doktorantka przy Katedrze Edukacji Artystycznej i Pedagogiki Twórczości Wydziału Nauk o Wychowaniu UŁ. Dyplomowany life coach i trenerka, która specjalizuje się w pracy z artystami / osobami chcącymi realizować twórcze projekty lub odnaleźć swoją drogę rozwoju zawodowego.
Projekt „Obiecane inspiracje” jest kontynuacją jej autorskiego cyklu wywiadów z łódzkimi artystami pt. „Inspiracje dla duszy” zrealizowanych we współpracy z fundacją artystyczną KIPISZ oraz cyklu rozmów panelowych „Artystyczne inspiracje. Kulturalna jesień w Łodzi”.
Współorganizator: Marcin Kujanek — przedsiębiorca, manager Obiecanej Cafe.
Patronat honorowy: Rektor Uniwersytetu Łódzkiego.
Patron medialny: Radio Łódź
Partnerzy: Obiecana Cafe, Formy przekazu Marta Pokorska-Jurek, Wydział Nauk o Wychowaniu UŁ, Interdyscyplinarne Koło Naukowe Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych, Fundacja LodzArte, Fundacja Think Łódź, Księży Młyn Dom Wydawniczy, Karolina Wojciechowska – Fotografia Kobieta Biznes, twórca muzyczny „Empati” Patryk Pietroń, Calypso Fitness Club Polska.