Obecna kumulacja zagrożeń kryzysowych w światowej gospodarce, niestabilność geopolityczna i załamanie globalizacji nie są zjawiskiem krótkoterminowym. Czeka nas co najmniej dekada zawirowań, w czasie której kraje i podmioty biznesowe będą starały się kształtować nowe gospodarcze strategie. A to wszystko w obliczu koniecznej transformacji energetycznej i realizacji celów zrównoważonego rozwoju. W Polsce i całej Unii Europejskiej niezbędne jest podjęcie decyzji determinujących nasze miejsce w przyszłym światowym porządku gospodarczym.
W programie:
- Makroekonomiczny okrągły stół EKF – mapa wyzwań 2023-2026
- Technologiczny okrągły stół EKF – mapa wyzwań dla sektora bankowego 2023-2026
- Ryzyko bankowe – mapa wyzwań dla sektora bankowego. Okrągły stół CRO i wieńcząca Kongres „Debata Prezesów" – mapa wyzwań przed sektorem bankowym”, a także Debata oksfordzka Akademii EKF na temat przyjęcia przez Polskę wspólnej waluty Unii Europejskiej
- Gwiazdy Bankowości – gala wręczenia nagród w rankingu DGP
Również tradycyjnie podczas Kongresu zapraszamy wszystkich uczestników do aktywnej i otwartej debaty na temat stabilności europejskiego i polskiego systemu finansowego, oraz do współtworzenia rekomendacji w zakresie rozwiązań systemowych dotyczących bezpiecznego i zrównoważonego rozwoju.
Społeczność EKF stanowi ponad 1500 przedstawicieli biznesu, instytucji finansowych, środowiska akademickiego oraz konsultingu i kancelarii prawnych, w tym prezesów i członków zarządów największych instytucji finansowych, ponad 150 panelistów z Polski i zagranicy zaproszonych do współtworzenia tegorocznego programu, 150 przedstawicieli mediów oraz 90 studentów i doktorantów z polskich i zagranicznych uczelni biorących udział w Kongresie w ramach trwającej wraz z Kongresem 10 edycji Akademii EKF.
Informacje o kosztach udziału w Kongersie i o rejestracji dostępne na stronie EFC.
Materiał, grafiki: Europejski Kongres Finansowy