PROFIL PRACOWNIKA: Beata Banachowicz
dr Beata Banachowicz
e-mail: beata.banachowicz@uni.lodz.pl
PROFILE SPOŁECZNOŚCIOWE
CZYM SIĘ ZAJMUJĘ
- prowadzenie zajęć dydaktycznych na studiach stacjonarnych, niestacjonarnych i podyplomowych, w tym prowadzenie zajęć dydaktycznych metodami i technikami kształcenia na odległość;
- terminowe sporządzanie obowiązującej nauczycieli akademickich dokumentacji toku studiów;
- udział w opracowywaniu oraz aktualizowaniu programów kształcenia i planów zajęć dydaktycznych;
- przeprowadzanie egzaminów i zaliczeń, w tym egzaminów dyplomowych;
- opieka nad pracami zaliczeniowymi i semestralnymi studentów;
- prowadzenie i recenzowanie prac dyplomowych;
- opracowywanie materiałów dydaktycznych do prowadzonych zajęć;
- przeprowadzanie konsultacji ze studentami, w wymiarze co najmniej 2 godzin tygodniowo, a w przypadku prowadzenia zajęć na studiach niestacjonarnych wymiar ten zwiększa się o 2 godziny realizowane w weekendy zjazdowe;
- podnoszenie własnych kwalifikacji zawodowych w zakresie prowadzonych zajęć dydaktycznych;
BIOGRAM
Studia w Uniwersytecie Łódzkim ukończyłam w 1990 r. Stopień naukowy doktora nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu uzyskałam w 1999 r. Od marca 1999 r. pracowałam na stanowisku adiunkta. Od 2012 r. pracuję na stanowisku starszego wykładowcy w Katedrze Zarządzania Miastem i Regionem, Wydziału Zarządzania UŁ. W czasie pracy w Uniwersytecie Łódzkim swoją wiedzę i kompetencje rozwijałam biorąc udział w licznych zagranicznych stażach naukowych oraz krajowych i zagranicznych konferencjach naukowych. Warsztat dydaktyczny pomogły mi rozwinąć szkolenia dotyczące nowoczesnych metod kształcenia, w tym kształcenia zdalnego oraz zarządzania wielokulturowością.
Obok aktywności dydaktycznej pełnię szereg funkcji organizacyjnych. Obecnie jestem kierownikiem kierunku Zarządzanie miastem (studia I stopnia) i kierunku Zarządzanie w administracji publicznej (studia II stopnia) na Wydziale Zarządzania UŁ. Za udział w pracach zespołu przygotowującego nowy program kształcenia w zakresie Zintegrowanego zarządzania firmą otrzymałam w 2007 r. nagrodę Rektora UŁ. Od wielu lat jestem też członkiem Rady Wydziału Zarządzania. W dziedzinie współpracy międzynarodowej od 2008 roku pełnię funkcję przedstawiciela Uniwersytetu Łódzkiego w Association of European Schools of Planning AESOP, a od 2013 r. jestem członkiem OECD Observatory of Public Sector Innovation Associate Group.
Oprócz doświadczenia dydaktycznego i organizacyjnego mam także doświadczenie we współpracy z biznesem i organizacjami pozarządowymi, głównie w zakresie realizacji szkoleń i warsztatów dotyczących rozwoju kompetencji pracowników administracji publicznej. Brałam także udział w licznych projektach badawczych i wdrożeniowych współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej oraz w krajowych programach badawczych.
ZAINTERESOWANIA
Moje zainteresowania naukowe obejmują problematykę zagospodarowania obszarów miejskich, ekonomiki miast oraz polityki rozwoju lokalnego i regionalnego. Zajmuję się także zarządzaniem publicznym, ze szczególnym uwzględnieniem innowacji w sektorze publicznym. W ramach zarządzania publicznego moje zainteresowania koncentrują się wokół zagadnień związanych z koncepcjami zarządzania w administracji publicznej, zarządzaniem konfliktami, zarządzaniem kryzysowym i zarządzaniem bezpieczeństwem.