PROFIL PRACOWNIKA: Ilona Świątek-Barylska
dr hab. Ilona Świątek-Barylska
e-mail: ilona.swiatek@uni.lodz.pl
PROFILE SPOŁECZNOŚCIOWE
CZYM SIĘ ZAJMUJĘ
Stanowisko naukowo-dydaktyczne, w ramach którego do obowiązków należy: prowadzenie badań naukowych, publikacja wyników, nauczanie studentów i doktorantów, prace organizacyjne na rzecz UŁ.
BIOGRAM
Ilona Świątek-Barylska - profesor nadzwyczajny na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Kierownik Zakładu Metodologii Badań. Dyrektor Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych UŁ.
Zajęcia dydaktyczne w języku polskim i angielskim dotyczące następujących zagadnień: zachowania organizacyjne, zarządznaie zasobami ludzkimi, zarządzanie w środowisku wielokulturowym, różnice kulturowe, zarządzanie przez wartości.
Wykładowca wizytujący na uniwersytetach w różnych krajach: (Cypr, Holandia, Włochy, Malta, Portugalia, Hiszpania, Sri Lanka,Turcja).
Autorka, współautorka, redaktor naukowy 5 książek i ponad 50 artykułów naukowych.
Doświadczony konsultant ds. zarządzania (przez kilka lat prezes międzynarodowej firmy doradztwa personalnego).
Od 2019 r. aktywnie zaangażowana w tworzenie i zarządzanie Szkołą Doktorską.
O mnie: cenię wiedzę, otwartość na dyskusje, kreatywność oraz kulturę osobista. Lubię pracować w zespołach (także międzynarodowych) i wspólnie osiągać założone cele.
ZAINTERESOWANIA
Pole zainteresowań zawodowych:
Zachowania organizacyjne, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie międzykulturowe, zachowania obywatelskie, sygnalizowanie nieprawidłowości, lojalność pracowników.
Aktualnie udział w dwóch projektach międzynarodowych:
1. Eu-Cab - Comparative Analysis of European Identities in Business and Every-Day Behaviour.
Celem projektu jest odpowiedz na pytania: w jakim stopniu Europejczycy są naprawdę „europejscy”? Jak ludzie z Francji, Polski, Węgier, Finlandii, Portugalii i Niemiec widzą i oceniają siebie i innych? Czy różne narodowości ewoluują w kierunku zjednoczonej Europy opartej na wspólnej tożsamości?
https://identities-behaviour-in-europe.eu/pl/
2. LAPIS - Learning for Adult Social Care Practice Innovations and Skills Development. Kierownik projektu ze strony UŁ.
Celem projektu jest wsparcie menedzerów sektora pomocy społecznej w procesie work base learning (WBL) poprzez stworzenie narzędzi wspomagających nauczanie oraz podnoszenie poziomu znajomości metod WBL.
KONTAKT I DYŻURY
Matejki 22/26 90-237 Łódź
Matejki 22/26 90-237 Łódź
Telefon do Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych UŁ: 601-080-676
Matejki 22/26 pokój: 329 90-237 Łódź