PROFIL PRACOWNIKA: Karolina Sztobryn
dr Karolina Sztobryn
e-mail: ksztobryn@wpia.uni.lodz.pl
www: https://www.wpia.uni.lodz.pl/struktura/pracownicy/karolina-sztobryn.html
PROFILE SPOŁECZNOŚCIOWE
CZYM SIĘ ZAJMUJĘ
- prowadzenie zajęć dydaktycznych;
- prowadzenie badań naukowych;
- prowadzenie zajęć z tutoringu
BIOGRAM
Jestem absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, doktorem nauk prawnych i adiunktem w Katedrze Europejskiego Prawa Gospodarczego WPiA UŁ. Studiowałam na Uniwersytecie w Münster /Niemcy/ w ramach programu Sokrates/Erasmus, ukończyłam kurs prawa porównawczego na Międzynarodowym Fakultecie Prawa Porównawczego w Strasburgu /Francja/, Podyplomowy Kurs Międzynarodowego Prawa Handlowego organizowany przez Uniwersytecki Instytut Studiów Europejskich w Turynie /Włochy/ oraz kurs summer school„prawo własności intelektualnej” organizowany przez Światową Organizację Własności Intelektualnej i Uniwersytet w Genewie /Szwajcaria/.
Moje szczególne zainteresowania naukowe odnoszą się do prawa europejskiego gospodarczego prywatnego, w tym prawa własności intelektualnej, prawa zwalczania nieuczciwej konkurencji oraz prawa reklamy.
Kierowałam projektami badawczymi finansowanymi z Narodowego Centrum Nauki "Ochrona programów komputerowych w prawie własności intelektualnej Unii Europejskiej" (nr projektu: DEC-2011/01/N/HS5/02052) oraz w ramach dotacji celowej dla młodych naukowców przyznanej UŁ „Analiza orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości i Sądu w zakresie wspólnotowego znaku” i „Ochrona niekonwencjonalnych znaków towarowych na tle prawnoporównawczym”. Obecnie jestem kierownikiem i wykonawcą projektu finansowanego z Narodowego Centrum Nauki „Granice pluralizmu ochrony prawa własności intelektualnej a sytuacja prawna osób niepełnosprawnych w prawie własności intelektualnej - analiza prawnoporównawcza” oraz z dotacji celowej UŁ na temat „Działalność e-sportowa a prawa własności intelektualnej”.
Od stycznia 2020 r. na WPiA realizuję również projekt wdrożeniowy „Mistrzowie dydaktyki” finansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Od lipca 2020 r. jestem certyfikowanym tutorem.
Prawem własności intelektualnej zajmuję się nie tylko od strony naukowej, ale też praktycznej, wykonując zawód rzecznika patentowego i będąc pełnomocnikiem przed Urzędem Patentowym RP oraz Urzędem Unii Europejskiej do spraw własności intelektualnej.
Jestem członkiem kolegium redakcyjnego czasopisma „Rzecznik Patentowy” oraz recenzentką artykułów.
KONTAKT I DYŻURY
Kopcińskiego 8/12 pokój: 4.26 90-232 Łódź
Dyżury
wtorek: 08:30-10:00 W semestrze zimowym 2023/2024 dyżur odbywa się we wtorki w godz. 8:30-10 w pokoju 4.26. Osoby, które chcą wziąć udział w dyżurze proszę o wcześniejszy kontakt mailowy celem umówienia godziny spotkania. Dyżur z dnia 5.12.2023 r. jest przełożony na 8.12.2023 r w godz. 12:30-14.