PROFIL PRACOWNIKA: Monika Bolek
PROFILE SPOŁECZNOŚCIOWE
CZYM SIĘ ZAJMUJĘ
Zakres zadań w obszarze obowiązków dydaktycznych:
prowadzenie zajęć dydaktycznych realizowanych w ramach stosunku pracy w wymiarze rocznym, określonym przez Senat na studiach stacjonarnych, niestacjonarnych i podyplomowych, w tym prowadzenie zajęć dydaktycznych metodami i technikami kształcenia na odległość;
terminowe sporządzanie obowiązującej nauczycieli akademickich dokumentacji toku studiów;
udział w opracowywaniu oraz aktualizowaniu programów kształcenia i planów zajęć dydaktycznych;
przeprowadzanie egzaminów i zaliczeń, w tym egzaminów dyplomowych;
opieka nad pracami zaliczeniowymi i semestralnymi studentów;
prowadzenie i recenzowanie prac dyplomowych;
opracowywanie materiałów dydaktycznych do prowadzonych zajęć;
przeprowadzanie konsultacji ze studentami;
podnoszenie własnych kwalifikacji zawodowych w zakresie prowadzonych zajęć dydaktycznych;
dbałość o wysoką jakość kształcenia i zgodność pracy dydaktycznej z zasadami wewnętrznego systemu zapewniania jakości kształcenia;
wykonywanie innych powierzonych przez bezpośredniego przełożonego obowiązków dydaktycznych.
Zakres zadań w obszarze obowiązków organizacyjnych:
praca w organach kolegialnych Uczelni oraz w wydziałowych, senackich i rektorskich komisjach;
praca w komisjach rekrutacyjnych i komisjach egzaminacyjnych w procesie rekrutacji na studia;
organizowanie akcji promocyjnych i prezentacyjnych na rzecz Uczelni oraz uczestnictwo w nich;
organizowanie konferencji, sympozjów, seminariów i innych form aktywności akademickiej;
pełnienie funkcji powierzonych przez przełożonych, w tym takich jak: rola opiekuna roku lub opiekuna grupy studenckiej, opieka nad kołami naukowymi i obozami naukowymi, opieka nad praktykami zawodowymi studentów;
inna działalność organizacyjna służąca usprawnieniu funkcjonowania Uczelni, poprawie jakości kształcenia i badań naukowych.
BIOGRAM
Dr. hab. Monika Bolek, prof. UŁ jest kierownikiem Katedry Finansów Korporacji oraz pełnomocnikiem Dziekana do spraw studiów Rynek finansowy - Doradztwo inwestycyjne, prowadzonego pod nadzorem KNF. Zajmuje się zagadnieniami płynności finansowej, efektywności działania i wzrostu przedsiębiorstw na rynku kapitałowym. Dodatkowo interesuje się podatkami, rynkiem forex, innowacyjnością, finansami behawioralnymi i procesem recenzowania prac naukowych. Prowadzi zajęcia i seminaria z finansów przedsiębiorstw, rynku kapitałowego i finansów międzynarodowych zarówno dla studentów studiów stacjonarnych jak i Erasmusa. Prace magisterskie pod jej opieką zostały wyróżnione w konkursie Złote Pióra. Jest autorką lub współautorką około 90 publikacji naukowych oraz dwóch monografii. Jest opiekunem zespołów w konkursach CFA Research Challange i CFA Ethics Challange oraz Faculty Advisor. Jest także biegłym sądowym w zakresie finansów i ekonomii przy Sądzie Okręgowym w Łodzi i ekspertem Związku Rzemiosła Polskiego. Współpracuje z European Scientific Institute jako członek Rady Naukowej, opiekun grup postdoc i recenzent. Pełni funkcję edytora w obszarze finansów przedsiębiorstw na rynku kapitałowym w Journal of Finance and Financial Law (Finanse i Prawo Finansowe). Pełniła w przeszłości funkcję z-cy dyrektora Akceleratora Technologii na Uniwersytecie Łódzkim, działającego w ramach współpracy z Uniwersytetem Stanowym w Austin, Texas (USA). gdzie odbyła staż w 2003 roku. Przez wiele lat współpracowała z PAM Center (Polsko-Amerykańskie Centrum Zarządzania) działającym na Wydziale Zarządzania UŁ prowadząc i nadzorując programowo kursy z zarządzania projektami.
ZAINTERESOWANIA
Zainteresowania w obszarze prowadzonych badań związane są ze wzrostem i oceną kondycji przedsiębiorstw, a także z potencjałem ich wzrostu na rynku kapitałowym.
Dodatkowo etyka w procesie peer-review.
Pozanaukowe zainteresowania w obszarze podróży, historii i psychologii.
OSIĄGNIECIA
Nagrody
- Zespołowa Nagroda Rektora UŁ II stopnia
- Indywidualna Nagroda Retora UŁ III stopnia
Udział w projekcie badawczym finansowanym przez NCN
„Efekty komunikacji Narodowego Banku Polskiego (NBP) z rynkami finansowymi. Wpływ informacji makroekonomicznych NBP na zachowanie inwestorów” lata 2017-2020, finansowany przez Narodowe Centrum Nauki.
Monografie
Pastusiak, B., Bolek, M., Jabłońska, M., Keller, J., & Kaźmierska, A. (2014). Ocena efektywności funkcjonowania specjalnych stref ekonomicznych w Polsce, cz. I. Uniwersytet Łódzki, Łódź.
Bolek, M. (2018). Determinanty wzrostu przedsiębiorstw na rynku kapitałowym. Przykład NewConnect, Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, Łódź.
KONTAKT I DYŻURY
POW 3/5 90-255 Łódź
Dyżury
czwartek: 13:30-15:00
Rewolucji 1905r 39 Łódź 90-214 Łódź
Numer telefonu do sekretariatu: 42-635-48-32
POW 3/5 pokój: T211 90-255 Łódź
Dyżury
czwartek: 10:00-11:30 teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_MzQ2OGQ3MTQtNGE0OS00YzhmLWJjMWMtYWE3ODhjZWZiN2I4%40thread.v2/0