KIERUNEK: BANKOWOŚĆ I FINANSE CYFROWE

Opis studiów

Uniwersytet Łódzki, jako pierwsza uczelnia w Polsce, utworzył studia na autorskim kierunku BANKOWOŚĆ I FINANSE CYFROWE. Kierunek powstał w odpowiedzi na zgłaszane przez pracodawców zapotrzebowanie na specjalistów w zakresie finansów (w szczególności z obszaru instytucji finansowych), posiadających jednocześnie rozwinięte kompetencje cyfrowe. Dzięki połączeniu tych kwalifikacji, absolwenci kierunku, mając gruntowną wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne z obszaru finansów, jednocześnie będą w stanie rozumieć technologię cyfrową i znać możliwości jej zastosowania w biznesie. Program studiów powstał we współpracy z mBankiem i firmą Accenture.

Studia pierwszego stopnia na kierunku BANKOWOŚĆ I FINANSE CYFROWE mają profil praktyczny – dominują zajęcia kształcące praktyczne umiejętności, prowadzone przez osoby z doświadczeniem zawodowym, w tym przez pracowników banków i firm konsultingowych.

Specjalności

  • Bankowość 4.0: Specjalność poświęcona jest bankowości nowej generacji – współczesnemu trendowi, uwzględniającemu nowoczesne rozwiązania technologiczne w realizacji strategii banku opartej na kompleksowym systemie zarządzania relacjami z klientami. Umożliwia poznanie podstaw prawnych bankowości i współczesnych trendów w niej zachodzących, strategii konkurowania w sektorze bankowym, specyfiki marketingu bankowego i zarządzania tą instytucją oraz zarządzania jej relacjami z klientami. Uwaga poświęcona zostanie także zagadnieniom związanym z zarządzaniem ryzykiem, oceną zdolności kredytowej, controllingiem bankowym, a także informatyki bankowej i tworzeniu aplikacji mobilnych.
  • IT w finansach: Specjalność poświęcona jest zastosowaniom technologii informatycznych w finansach, w szczególności w instytucjach finansowych. Studenci poznają m.in. podstawy programowania wizualnego, projektowania systemów informatycznych, a także systemy operacyjne, bazy i hurtownie danych oraz moduły finansowo-księgowe systemu zarządzania przedsiębiorstwem. Uwaga zwrócona zostanie także na bezpieczeństwo informatyczne i zarządzanie ryzykiem informatycznym.

Główne przedmioty

  • Bankowość;
  • Finanse przedsiębiorstw;
  • Rynki i produkty finansowe;
  • Rachunkowość;
  • Analiza finansowa;
  • Gospodarka cyfrowa;
  • Techniki informatyczne;
  • Struktury danych i algorytmy;
  • Zarządzanie projektem.

Sylwetka absolwenta

Program studiów na kierunku BANKOWOŚĆ I FINANSE CYFORWE stwarza absolwentowi szerokie możliwości przyszłego zatrudnienia w:

  • bankach i innych instytucjach finansowych,
  • firmach konsultingowych,
  • podmiotach współpracujących z instytucjami finansowymi.

Absolwent studiów I stopnia

  • po specjalności Bankowość 4.0 może pracować jako: pośrednik finansowy, referent bankowości, projektant pakietów usług finansowych, menadżer produktu, opiekun /doradca klienta, pracownik obsługi klienta, analityk biznesowy, ekspert funkcjonalny, asystent kierownika projektu;
  • po specjalności IT w finansach może pracować jako: analityk systemów informatycznych, konsultant do spraw systemów informatycznych, specjalista do spraw oprogramowania systemów informatycznych, specjalista ds. wdrażania systemów informatycznych.

 

 

Zasady przyjęć

Kategoria przedmiotu Przedmioty
1 maksymalnie jeden (wymagany)

język angielski

2 maksymalnie jeden (wymagany)

matematyka, informatyka

3 maksymalnie dwa (nie wymagane)

matematyka, informatyka, fizyka, geografia, historia, WOS

Zasady przeliczania punktacji uzyskanej na maturze

Kategoria przedmiotu Poziom podstawowy Poziom rozszerzony Poziom dwujęzyczny w przypadku języka obcego
1
do przeliczenia uwzględniany jest jeden wynik z przedmiotu
Przedmiot jest wymagany
1,5 4 5 (dla neofilologii x7)
2
do przeliczenia uwzględniany jest jeden wynik z przedmiotu
Przedmiot jest wymagany
1 3 3,75
3
do przeliczenia uwzględniane są maksymalnie dwa wyniki z przedmiotów
Przedmioty nie są wymagane: posiadanie przedmiotów daje dodatkowe punkty, ale ich brak nie wpływa na możliwość ubiegania się o przyjęcie na dany kierunek/specjalność
0,5 1 1,25

Co dalej?

Kontakt dla kandydata

E-mail: rekrutes@uni.lodz.pl
Telefon: (42) 635 51 32
Strona: www.eksoc.uni.lodz.pl
YouTube

Dane wydziału i lokalizacja

Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny

POW 3/5 90-255 Łódź