ONBOARDING

Godło Polski
ONBOARDING, CZYLI WITAMY CIĘ NA POKŁADZIE UŁ!

JAK WYGLĄDA ORGANIZACJA PRACY I PLAN ZAJĘĆ NA TWOIM WYDZIALE?

Szczegółowe wytyczne znajdziesz na podstronie swojego Wydziału. 

NA START: TWOJE KONTO MAILOWE, USOS, OBOWIĄZKOWE SZKOLENIA

Aby korzystać z wszystkich możliwości, jakie daje bycie studentem UŁ, trzeba podjąć kilka kroków formalnych. Poznaj pierwsze i podstawowe kroki: 

  • studenckie konto mailowe,
  • „USOS” – czyli wirtualny dziennik i wirtualny dziekanat w jednym
  • oraz obowiązkowe szkolenia wstępne - czyli „ABC” każdego studenta. 
     

KTO JEST KIM, GDZIE CO ZAŁATWISZ

Rektor i rektorat, Dziekan i dziekanat  –  to hasła, z którymi będziesz się spotykać na co dzień. Kto jest kim i czym się zajmuje? Gdzie załatwić daną sprawę? I najważniejsze – jak uzyskać legitymację i zadbać, by nie straciła swojej ważności? O tym przeczytasz poniżej klikając w odpowiednią pozycję w sliderze. 

| REKTOR I PROREKTORZY

Rektor kieruje całą uczelnią i w jego imieniu działają też Prorektorzy. Czym się zajmują? Informacje na ten temat znajdziesz na stronie Kolegium Rektorskiego

WIĘCEJ o REKTOR I PROREKTORZY

| DZIEKANI

Dziekan to najważniejsza osoba na Twoim Wydziale. W jego imieniu działają też Prodziekani, odpowiadający za różne sprawy. Do kogo w jakiej sprawie możesz się zwrócić? Tego dowiesz się na stronie…

WIĘCEJ o DZIEKANI

| DZIEKANAT

Na każdym Wydziale funkcjonuje dziekanat — na niektórych Wydziałach pod nazwą Centrum Obsługi Studenta. To biuro, w którym załatwisz większość spraw związanych ze studiowaniem.

WIĘCEJ o DZIEKANAT

| STAROSTA ROKU

Starosta roku to student, którego sami spośród siebie wybierzecie i który będzie Was reprezentował. Jego głównym zadaniem jest przekazywanie Wam najważniejszych informacji.

WIĘCEJ o STAROSTA ROKU

| OPIEKUN ROKU

Kiedy rozpoczniesz studia, możesz czuć lekkie zagubienie, nie wiedzieć co, jak i gdzie załatwiać. Osobą, u której możesz szukać wsparcia, jest nauczyciel akademicki wyznaczony jako opiekun roku.

WIĘCEJ o OPIEKUN ROKU

STYPENDIA

W czasie studiów możesz ubiegać się o następujące stypendia:

  • stypendium Rektora dla studentów z najlepszą średnią
  • stypendium socjalne dla studentów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej
  • stypendium dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności 
  • stypendium Ministra Edukacji i Nauki za wybitne osiągnięcia. 

Więcej informacji o stypendiach znajdziesz na stronach: STYPENDIA oraz na stronie Akademickiego Centrum Wsparcia: Akademickie Centrum Wsparcia UŁ
 

WSPARCIE

Byłoby wspaniale, gdyby trudności omijały nas szerokim łukiem. Codzienność przynosi jednak różne zmagania. Pamiętaj, że nie musisz z wszystkim radzić sobie samemu. 

STRONA POŚWIĘCONA FORMOM WSPARCIA NA UŁ

KAMPUS

Infrastruktura Uniwersytetu Łódzkiego stwarza dogodne warunki do studiowania, pracowania i mieszkania. Domy studenckie, akademicka przychodnia, centrum sportowe czy Biblioteka UŁ to miejsca wspólne, niezależnie od kierunku studiów Aby przybliżyć Ci ich lokalizację, przygotowaliśmy aktywną mapkę. W dalszej części materiału znajdziesz też kluczowe informacje na temat tych miejscach.

DZIAŁAJ, PODRÓŻUJ, ROZWIJAJ SIĘ!

Aktywność naukowa i badawcza? Treningi sportowe? A może muzykowanie, śpiewanie i tańczenie? Studiowanie na UŁ daje Ci niesamowite możliwości rozwoju również po zajęciach programowych. Możesz też:

  • poznawać inne uczelnie w Polsce i za granicą 
  • uczyć się języków obcych zupełnie bezpłatnie
  • budować ścieżkę kariery u potencjalnych przyszłych pracodawców 

My proponujemy – Ty wybierasz. Decyzja, co zrobisz ze swoim czasem, należy wyłącznie do Ciebie. 

Poznaj propozycje wydziałowych Kół Naukowych, organizacji studenckich i programów realizowanych przez Biuro Współpracy z Zagranicą i Biuro Karier. 

RÓŻNORODNOŚĆ

Portrety studentów

Uniwersytet Różnorodny to Uniwersytet Łódzki otwarty na świat we wszystkich jego pozytywnych odsłonach – zarówno poprzez badania naukowe, pracowników z zagranicy, jak i przyciąganie do Łodzi obywateli innych krajów, którzy dzięki podjęciu studiów na UŁ wzbogacą wielokulturowość naszego społeczeństwa. Tworzymy w Łodzi różnorodną społeczność międzykulturową i pokoleniową, nawiązując do najlepszych tradycji naszego miasta. Budujemy społeczność akademicką na bazie poszanowania tożsamości kulturowej, religijnej, wspólnotowej i wrażliwości społecznej. 

INFORMACJE ZNAJDZIESZ NA STRONIE UNIVERSITY DIVERSITY – UNIWERSYTET RÓŻNORODNY
Portrety studentów

Uniwersytet Łódzki jest uczelnią odpowiedzialną społecznie. Od lat prowadzimy działania mające na celu pozytywne oddziaływanie na otoczenie.

Jesteśmy ważnym ośrodkiem naukowym, badawczym i dydaktycznym, chcemy wdrażać i pokazywać, jak w praktyce realizować inicjatywy społecznie odpowiedzialnie i służące zrównoważonemu rozwojowi. Cieszą nas kolejne projekty, które wciela w życie społeczność uczelni. Są one efektem naszej współpracy i zaangażowania. To m.in. zajęcia popularyzujące naukę wśród dzieci i młodzieży, akcje edukacyjne, które budują pozytywne nawyki studentów i pracowników UŁ, oraz projekty mające na celu pomoc wymagającym opieki i wsparcia.

SKLEP

Modna czapka z daszkiem, wesołe skarpetki w strzały, czaderski kubek, przepastna torba i mnóstwo innych, przydatnych gadżetów, których nie powstydziłby się żaden fan Łódź Design Festival – wszystko to (i jeszcze więcej) znajdziesz w naszym uniwersyteckim sklepie. Zapraszamy na zakupy stacjonarnie w BULe lub online!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Czy wiesz, że społeczność UŁ to ponad 30 000 osób? Oznacza to, że na UniLodz ciągle coś się dzieje!

Jesteśmy młodą, kreatywną uczelnią, która odważnie patrzy w przyszłość. Uczymy, jak uwolnić umysł i rozwinąć skrzydła. Koncentrujemy się na prowadzeniu badań pozwalających rozwiązywać problemy społeczne i gospodarcze oraz stworzyć know-how umożliwiający wdrożenie tych rozwiązań w skali regionalnej i globalnej. Jesteśmy aktywnym partnerem biznesu, a angażując się w projekty naukowe UŁ, biznesowe, społeczne i kulturalne budujemy i rozwijamy wielokulturową, kreatywną, otwartą Łódź. 

Bądź na bieżąco z najciekawszymi informacjami i obserwuj @unilodz!

Nie masz czasu przeglądać wszystkich kanałów komunikacji UŁ i wolisz dostać najważniejsze informacje „w pigułce”? Sprawdzaj regularnie swoją uniwersytecką skrzynkę mailową – dwa razy w miesiącu dostaniesz podsumowanie kluczowych aktualności w formie przejrzystego maila opracowanego przez zespół UŁ!

Nie jesteś studentem, doktorantem, pracownikiem ani absolwentem UniLodz, ale nadal chcesz być z nami na bieżąco? Subskrybuj newsletter UŁ (formularz w stopce strony).