Akredytacja KNF dla kierunku rynek finansowy – doradztwo inwestycyjne

Miło nam poinformować, że 24 kwietnia 2023 r. Dziekan Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego dr hab. Rafał Matera, prof. UŁ, podpisał umowę pomiędzy Uniwersytetem Łódzkim a Komisją Nadzoru Finansowego reprezentowaną przez pana Rafała Mikusińskiego – Zastępcę Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego na akredytację kierunku Rynek finansowy – Doradztwo inwestycyjne, którego ukończenie będzie uprawniać absolwentów do uzyskania licencji doradcy inwestycyjnego bez konieczności składania egzaminu.

Nasz Uniwersytet jest drugą, po Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, uczelnią w Polsce, która oferuje unikalny kierunek studiów (Rynek finansowy  Doradztwo inwestycyjne), uprawniający absolwentów, po spełnieniu określonych wymogów, do wpisu na listę licencjonowanych doradców inwestycyjnych bez konieczności składania trzech egzaminów państwowych.

Według informacji dostępnych na oficjalnej stronie KNF liczba osób uprawnionych do wykonywania w Polsce zawodu licencjonowanego doradcy inwestycyjnego wynosi obecnie 787.

Więcej na stronie Komisji Nadzoru Finansowego.

zdjęcie z podpisania umowyzdjęcie z podpisania umowy

zdjęcie z podpisania umowy

Materiał: dr Agata Gniadkowska- Szymańska