Trenuj z UŁ! Biegiem po zdrowie
Bieg główny ukończyło 251 biegaczy, bieg dzieci – 40 uczestników, bieg młodzieżowy – 66 uczestników.
Dla wszystkich zapisanych uczestników przygotowano pakiet startowy z koszulką, pamiątkowy medal, kosmetyki oraz zupę grochową. Ponadto dzieci mogły skorzystać z rozstawionych dmuchańców i innych atrakcji. Dla najlepszych biegaczy i biegaczek, startujących w trzech biegach przygotowano statuetki i uniwersyteckie upominki.
Na koniec zawodów spośród wszystkich uczestników został wylosowany voucher na pobyt weekendowy dla dwóch osób w Beskidzie Niskim.
Podziękowania za pomoc w przeprowadzeniu imprezy dla: Renaty Olender-Bartosik z Centrum Nauki, prof. Radosława Janiaka z Wydziału Filozoficzno-Historycznego, prof. Łukasza Arendta z Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego, dr Eleonory Ratowskiej-Dziobiak z Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego, dr Izabeli Różańskiej-Bińczyk z Wydziału Zarządzania, Joanny Muras z Wydziału Zarządzania, Małgorzaty Gramali z International Hub UŁ, Magdaleny Kalskiej absolwentki UŁ oraz Marty Gabryelczyk z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska.
Fotorelacja z biegu (fot. Maciej Andrzejewski, CKiPR)
Treningi biegowe dla pracowników UŁ
Przypominamy także o odbywających się cotygodniowych treningach biegowych dla pracowników UŁ prowadzonych przez dr. Piotra Kędzię z Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego. To doskonała okazja, aby przygotować się do zawodów pod okiem profesjonalnego trenera, olimpijczyka z Pekinu i Aten. Treningi odbywają się w czwartki o godz. 17.30 w Parku 3 Maja lub na Zdrowiu. Szczegóły dotyczące miejsca przekazywane są za pośrednictwem grupy FB Biegacze UŁ.
Treningi biegowe realizowane są w ramach projektu „Uwolnij Energię 2.0!”, natomiast bieg „Crossowa Piątka UŁ” jest organizowany w ramach projektu „Trenuj z UŁ! Biegiem po zdrowie”. Projekty te są finansowane z programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki” Ministra Edukacji i Nauki.
Materiał: dr Piotr Kędzia, Centrum Kształcenia Pedagogów Sportu
Redakcja: Centrum Komunikacji i PR
Misją Uniwersytetu Łódzkiego jest rzetelne prowadzenie badań naukowych oraz aktywne głoszenie prawdy z nich płynącej, tak by mądrze kształcić kolejne pokolenia, być użytecznym dla społeczeństwa oraz odważnie odpowiadać na wyzwania współczesnego świata. Doskonałość naukowa jest dla nas zawsze najlepszym kompasem. Nasze wartości to: odwaga, ciekawość, zaangażowanie, współpraca i szacunek.