Dostęp testowy do PressReader w e-zasobach Biblioteki UŁ

Biblioteka UŁ uruchamia 1 lipca dostęp testowy do platformy PressReader (EBSCO Polska) dla studentów, doktorantów i pracowników Uniwersytetu Łódzkiego.

PressReader to platforma stworzona dla środowiska akademickiego, która zawiera elektroniczne wydania gazet i czasopism z całego świata. Zapewnia dostęp do ponad 7 000 tytułów w 60 językach, z ponad 120 krajów.

Kolekcję można przeglądać według kraju, języka i kategorii lub skorzystać z wyszukiwarki. Artykuły można pobierać za pośrednictwem aplikacji i czytać je w trybie offline. Z platformy PressReader można korzystać na dowolnym urządzeniu. Daje ona możliwość automatycznego tłumaczenia oraz opcje audio, co znacząco zwiększa jej dostępność i funkcjonalność.

Dostęp testowy potrwa od 1 do 15 lipca. Szczegółowe informacje pojawią się wkrótce na stronie internetowej Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego.

Tekst: Biblioteka UŁ
Redakcja: Centrum Promocji UŁ