Falling Walls Lab - trwa nabór do konkursu pomysłów

Do końca czerwca trwa nabór do globalnego konkursu Falling Walls Lab oraz szkoleń z autoprezentacji. Skierowany jest do studentów, doktorantów, naukowców, przedstawicieli sektora badawczo-rozwojowego, edukacji i biznesu. W trzy minuty opowiedz, jaki masz pomysł, aby zburzyć istniejący mur – w nauce, branży technologicznej czy społeczeństwie. Zaciekaw swoim pomysłem jury i jedź na finał do Berlina.

Falling Walls to obecnie jedna z największych na świecie sieci integrujących przedstawicieli sektora akademickiego. To co ich łączy to chęć burzenia murów i pokonywania istniejących ograniczeń. Zwycięstwo w warszawskim Falling Walls Lab oznacza podróż do Berlina i szansę na zdobycie tytułu “Breakthrough Winner of the Year” w kategorii “Emerging Talents”, udział w konferencji Falling Walls (7-9 listopada 2022 r.), jak i w warsztatach oraz spotkaniach organizowanych specjalnie dla zwycięzców ze wszystkich krajów.

Kryteria udziału

Do konkursu może się zgłosić przedstawiciel każdej z dziedzin, np. nauk ścisłych i przyrodniczych, inżynieryjno-technicznych, medycznych i o zdrowiu, rolniczych, społecznych, humanistycznych, jak i z obszaru art and science.

Wystarczy spełnić minimum jeden z wymogów formalnych:

  • doktoryzować się nie więcej niż 5 lat temu (tj. po 01.01.2017 r.),
  • mieć tytuł magistra uzyskany maksymalnie 7 lat temu (tj. po 01.01.2015 r.),
  • mieć tytuł licencjata uzyskany maksymalnie 10 lat temu (tj. po 01.01.2012 r.),
  • mieć status studenta i/lub być na stażu podoktorskim.

Zgłoszenia przyjmowane są do 30 czerwca.

Dla zarejestrowanych w terminie do 30 czerwca 2022 r. organizatorzy gwarantują książkę „Sztuka promocji nauki. Praktyczny poradnik dla naukowców” (wydawca: Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy) i zaproszenie do udziału w szkoleniu z zakresu wystąpień publicznych. Każdy uczestnik szkolenia otrzyma certyfikat. 

Zgłoszenie można przesłać również w trybie późniejszym – do 15 sierpnia 2022 r. Jednak książka i udział w szkoleniu są zarezerwowane dla tych, którzy zrobią to do 30 czerwca.

Wystąpienie podczas berlińskiego finału zostanie nagrane i uwiecznione w formie prezentacji wideo w internetowej bibliotece treści Falling Walls, co zwiększy widoczność innowatora i jego pomysłu w międzynarodowym środowisku. Udział w finale w stolicy Niemiec oznacza także dołączenie do globalnej sieci Falling Walls Connect, która integruje obecnie ponad tysiąc innowatorów z całego świata.

Inicjatorem i organizatorem Falling Walls Lab w Warszawie jest pro science, firma wyspecjalizowana w budowaniu widoczności polskiej nauki i naukowców, a gospodarzem konkursu – Politechnika Warszawska, gdzie odbedzie się finał 15 września.

Do warszawskiego finału konkursu Falling Walls Lab zakwalifikuje się maksymalnie 20 pomysłodawców, którzy 15 września 2022 r. zaprezentują swoje pomysły w formie trzyminutowych wystąpień w języku angielskim przed międzynarodowym jury. 

Więcej informacji.

Materiał: pro science