W tym roku, z uwagi na pandemię COVID-19, wręczenie nagrody nie odbyło się w siedzibie tegorocznego gospodarza - Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Zamiast tego uroczystość zorganizowano w Rektoracie UŁ - w warunkach kameralnych, ale w niezwykle sympatycznej atmosferze. Deepowi (tak mówią do niego przyjaciele) gratulowali: Rektor Elżbieta Żądzińska, Prorektor Agnieszka Kurczewska oraz władze WMiI UŁ - Dziekan Grażyna Horbaczewska oraz Prodziekan Marek Majewski.
- Bardzo się cieszę z tej nagrody i dziękuję wszystkim za docenienie. Dziękuję też za wsparcie Uniwersytetu Łódzkiego w całym projekcie ROBO-UV. Gdyby nie moja uczelnia, nie byłoby mnie tutaj - mówił Deepjyoti Nath.
- Bardzo dziękuję organizatorom i Kapitule Konkursu za docenienie potencjału Deepa i naszej uczelni. Uniwersytet Łódzki od dawna stawia na zagranicznych studentów - pod względem ich liczby jesteśmy już 3. uczelnią w kraju. Prawie 100 różnych narodowości żyjących ze sobą w oparciu o wspólne zasady - równość, otwartość, współpracę i szacunek - to jest nasz przepis na uczelnię silną, różnorodną i atrakcyjną dla kolejnych kandydatów - powiedziała Rektor UŁ, prof. E. Żądzińska.
Deepjyoti Nath wciąż pracuje nad wprowadzeniem ROBO-UV na rynek. W tym procesie wciąż pomaga Uniwersytet Łódzki. Uczelnia zapewniła m.in. przestrzeń do testów i wsparcie merytoryczne ekspertów.
Materiały archiwalne o Deepie i ROBO-UV:
https://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C83867%2Crobot-ktory-dezynfekuje-swiatlem.html
https://biotechnologia.pl/technologie/robot-ktory-dezynfekuje-swiatlem,20136
https://mlodziwlodzi.pl/robo-uv-walczy-z-koronawirusem-wynalazek-studenta-ul/
Deepjyoti Nath i Rektor Uniwersytetu Łódzkiego - Prof. Elżbieta Żądzińska (fot. M. Andrzejewski, UŁ)
Uniwersytet Łódzki to jedna z największych polskich uczelni. Misją UŁ jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych, przyrodniczych, ścisłych, nawet medycznych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat - wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.
Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/
Redakcja: Centrum Promocji UŁ