Jubileuszowy numer magazynu „Kwartał”

Właśnie ukazał się 25. numer magazynu „Kwartał”, wydawanego przez Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej SPATIUM na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ. Wyjątkowość jubileuszowego wydania podkreślona została m.in. tym, że pierwsze strony poświęcono najważniejszym wydarzeniom w historii tego koła naukowego oraz jego projektom. Znalazły się w nim także wywiady z byłymi oraz obecnymi członkami koła, którzy opowiadają o swojej działalności w SKN SPATIUM.

fot. SKN SPATIUM

W 25. numerze „Kwartału” nie mogło zabraknąć artykułów związanych z tematyką miejską oraz regionalną. Pierwszy z nich przybliża kwestie zastosowania bezzałogowych statków powietrznych w zadaniach jednostek samorządu terytorialnego. W kolejnym poruszony został temat adaptacji miast do zmian klimatu na przykładzie Gdańska. Autorki innego artykułu podjęły próbę odpowiedzi na pytanie, jak dziedzictwo kulturowe oddziałuje na rozwój regionalny i czy może być jego czynnikiem.  

Autorkami tekstów w jubileuszowym wydaniu są absolwentki studiów pierwszego na stopnia na kierunku gospodarka przestrzenna na EkSocu.  

25. numer „Kwartału” uzupełniają filmiki z przeprowadzonych wywiadów - przez najbliższe tygodnie będą systematycznie publikowane na kanale SKN SPATIUM na YouTube.   

SKN SPATIUM

Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej SPATIUM działa przy Katedrze Gospodarki Regionalnej i Środowiska na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ już od 20 lat. Głównymi obszarami zainteresowań jego członków są planowanie i gospodarowanie przestrzenią, architektura i urbanistyka, ekonomika kultury oraz ochrona środowiska.  

Działalność koła to nie tylko wydawanie magazynu „Kwartał”. Na przestrzeni ostatnich lat SKN SPATIUM wielokrotnie pomagało w organizacji przedsięwzięć UŁ, m.in. współtworząc akcje Uniwersytet Zawsze Otwarty oraz #MałeWielkieKroki. Obecnie koło realizuje dwa szczególne projekty. Pierwszy z nich to BeeEkSoc, dzięki któremu spatiumowicze wraz z członkami Studenckiego Koła Naukowego BioMik poznają życie pszczół oraz ich znaczenie dla środowiska, wykorzystując ule ustawione na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym. Drugi, to pomysł do Budżetu Obywatelskiego dotyczący przekształcenia ulicy POW, na odcinku między ul. Rewolucji 1995 r. a Jaracza, w woonerf.

Więcej informacji o SKN SPATIUM można znaleźć w mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej koła.   

Materiał: SKN SPATIUM 
Redakcja: Centrum Promocji UŁ