STUDENCKIE GRANTY BADAWCZE – ZACZNIJ DZIAŁAĆ!
Pasja
Co trzeba zrobić, by zostać laureatem grantów studenckich na UŁ? Na początek wystarczy pasja. Na UŁ studia to nie tylko zaliczenia i egzaminy. To przede wszystkim fascynująca przygoda, której mapę, przebieg i zadanie wyznacza sam student. Jest to możliwe dzięki wyspecjalizowanej kadrze dydaktycznej, która nie tylko naucza i weryfikuje wiedzę, ale również potrafi zarazić studentów naukowym bakcylem. Studenckie Granty Badawcze ukazały tę synergię pomiędzy naszymi doświadczonymi badaczami a głodnymi naukowej przygody studentami. Gdy ci ostatni znajdą już opiekunów naukowych dla swoich projektów, wystarczy, że wezmą udział w godzinnym szkoleniu z zasad konkursu. Po spełnieniu tych wymagań mogą złożyć wnioski aplikacyjne.
Wybitni w większości
Szanse na zdobycie finansowania są bardzo duże. Co roku komisja konkursu decyduje o przyznaniu grantów dla ok. 80% składanych aplikacji. Założony limit jest wynikiem drobiazgowej analizy recenzji przygotowanych przez ekspertów UŁ. A te, z roku na rok, są coraz wyższe. Aplikacje przygotowywane przez studentów są merytorycznie na bardzo wysokim poziomie, zaś zaplanowane zadania badawcze i kosztorysy zaskakują dojrzałością. Doświadczenie prowadzenia własnego projektu badawczego staje się bowiem dla studentów UŁ czymś oczywistym, stałym elementem ścieżki nauki na UŁ.
Kuźnia specjalistów
Młodzi grantowicze mogą, poprzez realizację swoich projektów, praktycznie zastosować zdobytą podczas studiów wiedzę. Do ich dyspozycji jest najbardziej zaawansowany sprzęt badawczy i rozbudowana infrastruktura naukowa. Tym samym laureaci Studenckich Grantów Badawczych mogą już na etapie studiów wdrażać zdobytą wiedzę, by potem wykorzystywać ją podczas doktoratu lub realizując się w pracy.
Redakcja: Centrum Obsługi Studentów i Doktorantów UŁ