Konkurs na mieszkania dla zdolnych studentów i absolwentów

Miasto Łódź zorganizowało kolejną edycję programu “Mieszkanie komunalne dla zdolnego studenta i absolwenta”. Jest on skierowany jest do najzdolniejszych studentów ostatniego roku oraz absolwentów łódzkich uczelni wyższych, którzy w momencie składania wniosku, nie ukończyli 30 roku życia. Mogą ubiegać się o jeden z dwunastu lokali mieszkalnych, w budynkach wyremontowanych w ramach programu „Miasto Kamienic”.

Troje studentó UŁ stojących na ulicy na tle zabudowań Dworca Łódź Fabryczna

Jakie warunki musi spełnić osoba, która stara się o lokal w takiej kamienicy?

• musi mieszkać i pracować w Łodzi
  • musi być studentem ostatniego roku uczelni w Łodzi lub absolwentem uczelni w Łodzi rekomendowanym przez rektora uczelni
  • w dniu złożenia wniosku nie może mieć ukończonego 30. roku życia
  • musi dostarczyć zaświadczenie o pozostawaniu w stosunku pracy.

Osoby, które otrzymały lokal mieszkalny w poprzednich edycjach, mogą ubiegać się o jego zmianę na inny lokal mieszkalny, dopasowany do ich aktualnych potrzeb.

Wnioski można składać w Zarządzie Lokali Miejskich do 20 października 2022 roku.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie Zarządu Lokali Miejskich.

Materiał: Zarząd Lokali Miejskich
Redakcja: Centrum Promocji UŁ