Konkursy IDUB UŁ – 8 000 000 PLN na badania naukowe

Uniwersytet Łódzki uruchomił wewnętrzne konkursy badawcze finansowane ze środków przyznanych za udział w konkursie Inicjatywa Doskonałości Uczelnia Badawcza. Do rozdysponowania jest 8 000 000 PLN, na działalność naukową i za dokonania naukowe. Prorektor UŁ ds. nauki, prof. Zbigniew Kmieciak przypomina, że 9 listopada mija termin aplikacji grantów dla młodych i doświadczonych badaczy. Tego samego dnia otwieramy możliwość składania wniosków w kolejnych dwóch konkursach: Premia za granty oraz Granty aparaturowe.

Konkursy IDUB UŁ to dofinansowania dla doświadczonych i młodych naukowców, doktorantów oraz studentów. To również oferta dla badaczy spoza UŁ, w tym osób z zagranicy, na kilkumiesięczny lub kilkuletni kontrakt z pensją na Uniwersytecie Łódzkim.

rektor_kmieciak_www_kolko

- Gorąco zachęcam do aplikowania o wewnętrzne konkursy badawcze UŁ, zarówno naszych naukowców, jak i badaczy spoza UŁ. Uniwersytet Łódzki od lat mocno stawia na projekty naukowe i będzie się w najbliższym czasie bardzo pod tym względem rozwijał. Dzięki tym grantom można się również przekonać, że Łódź jest dobrym miastem do życia, rozwinąć swoje horyzonty, poznać Polaków, jesteśmy niezwykle gościnnym narodem, zapewniam. Taka przygoda może trwać kilka miesięcy lub kilka lat, a może pobyt na stałe? Serdecznie zapraszamy do Łodzi, do Polski - mówi prof. Zbigniew Kmieciak, Prorektor ds. nauki UŁ.

Wszystkie szczegóły dotyczące dofinansowań i warunków, które trzeba spełnić by je uzyskać, znajdą Państwo na stronie: www.konkursyIDUB.uni.lodz.pl oraz centrumnauki.uni.lodz.pl, w zakładce IDUB.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Redakcja: Centrum Promocji UŁ