Lachowski i Piątkowski o prawie międzynarodowym

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego oraz portal Obserwator Międzynarodowy zapraszają na pierwszy odcinek podcastu "Lachowski i Piątkowski o prawie międzynarodowym" pt. Geopolityka a prawo międzynarodowe.

W nowym cyklu co dwa tygodnie dr Mateusz Piątkowski (Katedra Prawa Międzynarodowego i Stosunków Międzynarodowych UŁ) i dr Tomasz Lachowski (Katedra Prawa Międzynarodowego i Stosunków Międzynarodowych UŁ, redaktor naczelny portalu Obserwator Międzynarodowy) będą rozmawiać o aktualnych problemach stojących przed prawem międzynarodowym, rozprawiając się z krążącymi mitami i fake newsami.

Przyjrzą się m.in. mechanizmom geopolityki, historycznym uwarunkowaniom prawnym oraz ograniczeniom prawa międzynarodowego w przypadku konfliktów zbrojnych, w tym aktualnej napaści Rosji na Ukrainę.

Wszystkie odcinki będą publikowane na kanale Youtube Wydziału Prawa i Administracji UŁ oraz na Spotify

Fot. Bartosz Kałużny (Centrum Promocji UŁ)