Nagranie ze spotkania „Koniec miasta? Opowieść o Arkadii”

Zachęcamy do wysłuchania nagrania ze spotkania „Koniec miasta? Opowieść o Arkadii”, czyli dyskusji wokół wystawy fotografii Artura Urbańskiego. W rozmowie uczestniczyli przedstawiciele świata nauki i sztuki z UŁ, PŁ, ASP i miasta Łodzi – Artur Urbański (fotograf, autor wystawy), Marek Domański (kurator wystawy, ASP), Marek Janiak (architekt miasta Łodzi, PŁ) i Jakub Kronenberg (ekonomista ekologiczny, UŁ).

Nasi goście szukali m.in. odpowiedzi na następujące pytania:

• Jak nasz system wartości wpływa na rozumienie obrazu fotograficznego?
  • Do czego prowadzi brak planowania przestrzennego i realizacja egoistycznych marzeń mieszkańców?
  • Jak bardzo potrzebujemy zmian w edukacji nt. zmian klimatycznych i kształceniu estetycznych?

Fotorelacja z wydarzenia znajduje się na uniwersyteckim Flickrze.

Dziękujemy publiczności za udział i liczne pytania!

Wydarzenie miało miejsce w uniwersyteckiej galerii Wozownia 1/5 (ul. Franciszkańska 1/5) i zostało zrealizowane dzięki współpracy Uniwersytetu Łódzkiego i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Więcej informacji o samej wystawie można znaleźć na stronie projektu. O współpracy UŁ i ASP pisaliśmy w innej aktualności.