Nominacja prof. M. Boguckiej-Felczak

Dziekan Wydziału Prawa i Administracji UŁ - prof. Monika Bogucka-Felczak została powołana przez Prezesa Rady Ministrów w skład Głównej Komisji Orzekającej w Sprawach o Naruszenie Dyscypliny Finansów Publicznych. Do zadań członka Głównej Komisji Orzekającej należy udział w rozprawach w sprawach o naruszenie dyscypliny finansów publicznych, sporządzanie uzasadnień do orzeczeń Głównej Komisji Orzekającej, przygotowanie sprawozdania z dotychczasowego przebiegu postępowania, a także omawianie orzeczenia i wniesionego odwołania oraz okoliczności faktycznych sprawy. Gratulujemy!

 

Komisja zajmuje się m.in. rozpoznawaniem środków zaskarżenia, w szczególności odwołaniem od orzeczeń i zażaleniem na postanowienia wydane przez komisje orzekające pierwszej instancji, a także postanowieniami Głównego Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych oraz wniesionymi przez strony za pośrednictwem organu, który wydał zaskarżane rozstrzygnięcie.

Dr hab. Monika Bogucka, prof. UŁ - dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, w latach 2019-2020 prodziekan ds. nauki, od 2017 r. kierownik Katedry Prawa Finansowego. W latach 2009-2020 kierownik Podyplomowego Studium Prawa Samorządu Terytorialnego. Pracowała jako ekspert ds. legislacji w Kancelarii Sejmu, w latach 2011- 2015 pełniła funkcję eksperta w projekcie "Dobre prawo - sprawne rządzenie" realizowanego m. in. przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, w latach 2013-2019 była pozaetatowym członkiem Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Łodzi. Autorka i współautorka kilkudziesięciu publikacji, poświęconych w szczególności finansom lokalnym, konstytucyjnym uwarunkowaniom ustroju finansowego samorządu terytorialnego i gwarancjom ochrony niezależności finansowej jednostek samorządu, wielu ekspertyz i opinii prawnych przygotowywanych na rzecz jednostek samorządu terytorialnego.


Uniwersytet Łódzki to jedna z największych polskich uczelni. Misją UŁ jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych, przyrodniczych, ścisłych, nawet medycznych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat - wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Materiał źródłowy: WPiA UŁ

Redakcja: Centrum Promocji UŁ