Owad w obiektywie - konkurs fotograficzny

Konkurs fotograficzny „Owad w Obiektywie” to impreza cykliczna, kierowana do studentów wszystkich łódzkich uczelni i uczniów szkół średnich oraz klas VII-VIII szkół podstawowych całego województwa łódzkiego. W poprzednich edycjach każdorazowo w konkursie wzięło udział kilkudziesięciu uczniów i studentów z Łodzi i województwa, zgłaszając łącznie kilkaset prac. Zdjęcia można nadsyłać do 31 października br.

Można zgłaszać do dwóch zdjęć w każdej kategorii:

• Z życia owada
  • Makro
  • Zapylacze

Zdjęcia należy nadsyłać na adres owo2022@biol.uni.lodz.pl

plakat

Rozstrzygnięcie konkursu przewidziane na grudzień 2022 r. Uroczystość rozdania nagród laureatom konkursu zaplanowana jest na styczeń 2023 r. (Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego, ul. Banacha 12/16).

Od lutego 2023 w Muzeum Przyrodniczym UŁ odbędzie się wystawa zdjęć laureatów konkursu.

Organizatorami konkursu pod patronatem Prezydent Miasta Łodzi są: Oddział Łódzki Polskiego Towarzystwa Entomologicznego i Wydział Biologii i Ochrony Środowiska UŁ.

Materiał: Wydział Biologii i Ochrony Środowiska UŁ

Redakcja: Iwona Ptaszek-Zielińska, Centrum Promocji UŁ