W tegorocznej odsłonie Projektu udział wzięło 34 Absolwentów VIP UŁ i 41 studentów. Rolę mentorów przyjmują co roku osoby piastujące wysokie stanowiska w czołowych firmach i organizacjach działających w Polsce. Wielu mentorów bierze udział w Projekcie od samego początku, od jego pierwszej edycji. W tym roku grono mentorskie tworzyli m.in. Adam Nitecki – Dyrektor Generalny Consumer Products Division, L'Oreal Polska, Kazimierz Ujazdowski – Senator RP czy Anna Maria Wesołowska – sędzia w stanie spoczynku.
Proces mentorski obejmował często kilkanaście spotkań w okresie od stycznia do czerwca 2022 r.
W tym czasie pary mentorskie najpierw poznawały wzajemne oczekiwania, wspólnie wyznaczały cele a następnie planowały działania na najbliższe pół roku. Spotkania odbywały się zarówno online jak i stacjonarnie.
Podczas spotkania podsumowującego IX edycję Projektu mentorskiego UŁ głos zabrała Prorektor ds. współpracy z otoczeniem UŁ, prof. Agnieszka Kurczewska:
Program mentorski to program, z którego jesteśmy bardzo dumni, który daje satysfakcję dwóm stronom, studentom i mentorom. Drodzy studenci, macie możliwość zetknięcia się z osobami niestandardowymi, nieszablonowymi, którzy zrobili z życiem coś ciekawego. Takie spotkania są najważniejsze – często kształtują cale późniejsze życie zawodowe.
Refleksjami, doświadczeniami na temat pracy w parach mentorskich podzielili się również jego uczestnicy.
Spotkania z Panią Sędzią (Anna Maria Wesołowska) odbywały się stacjonarnie, a ich głównym tematem były i są nie tylko kwestie związane z moją przyszłą ścieżką zawodową, ale i bieżące tematy ze środowiska prawniczego. Pani Sędzia jest niesamowicie otwarta i chętnie dzieli się ogromną wiedzą i imponującym doświadczeniem. Jestem szczęśliwa, że mogłam i nadal mogę korzystać z jej bezcennych rad, które pomagają mi świadomie kształtować moją przyszłość. Możliwość rozwijania moich talentów pod skrzydłami takiego Autorytetu, jakim jest Pani Sędzia Anna Maria Wesołowska jest prawdziwym przywilejem. Jestem zaszczycona, że mogę być uczestniczką tak wspaniałej inicjatywy, jaką jest projekt mentorski.
– wspomina Natalia Staciwa, uczestniczka tegorocznej edycji Projektu.
Gościem specjalnym wydarzenia był Pan Przemysław Zakrzewski - Dyrektor Korporacyjnego Centrum Technologicznego w ABB, który podczas swojego inspirującego wystąpienia pt. „FUTURE AHEAD. Czy ocalą nas nowoczesne technologie?” opowiedział o najważniejszych trendach, szansach i zagrożeniach technologicznej przyszłości.
Udział w Projekcie mentorskim UŁ to unikatowa szansa dla studentów, aby pod okiem ekspertów, praktyków biznesu poszerzać swoją wiedzę, zdobywać nowe umiejętności. Dla mentorów natomiast, to okazja by wykorzystać swoje kompetencje, doświadczenie i włączyć się w rozwój najzdolniejszych łódzkich studentów. Współpraca na linii „uczeń – mistrz” niejednokrotnie wykracza poza okres realizacji Projektu, część par mentorskich pomimo oficjalnego zakończenia Projektu, nadal planuje wspólne spotkania, nowe projekty i wyzwania.
W dotychczasowych dziewięciu edycjach wzięło udział ponad 300 studentów, którzy skorzystali z wiedzy i doświadczenia ponad 75 mentorów – Absolwentów VIP Uniwersytetu Łódzkiego.
Nabór do X edycji Projektu mentorskiego UŁ rozpocznie się w październiku 2022 roku.
Więcej informacji o Projekcie mentorskim UŁ.
Więcej informacji o Programie Absolwent VIP UŁ.
Program Mentoring VIP - finał: fotorelacja
Materiał: Centrum Współpracy z Otoczeniem UŁ