Propozycje kulturalne w nowym sezonie

Z przytupem wchodzimy w kolejny sezon kulturalny! W repertuarach partnerów Uniwersytetu Łódzkiego można znaleźć wiele propozycji ze zniżkami dla społeczności UŁ. I choć październik to miesiąc głównie dla kinomanów, to fani teatru i sztuk scenicznych również znajdą coś dla siebie.

14. EDYCJA FESTIWALU KAMERA AKCJA

Zbliża się 14. edycja Festiwalu Kamera Akcja. W programie 100 eventów, w tym 85 filmów, 80 gości oraz 20 wydarzeń w formie warsztatów i spotkań z twórcami. Najciekawsze, odważne i wzbudzające dyskusje filmy prosto z Cannes, Wenecji czy Berlinale, w tym ponad 20 premierowych pokazów.

Jedyny Festiwal Filmów fabularnych w Łodzi odbędzie się w dniach 12–15 października w Łodzi (Szkoła Filmowa w Łodzi, Muzeum Kinematografii i Monopolis) oraz online na platformie VOD Think Film (16-19 października). Studenci UŁ, użytkownicy portalu kultura.uni.lodz.pl oraz posiadacze Karty Absolwenta UŁ mogą nabyć festiwalowe karnety ze zniżką.

Więcej informacji można znaleźć w aktualności (przejdź do aktualności).

33. FESTIWAL MEDIÓW CZŁOWIEK W ZAGROŻENIU

Drugim filmowym wydarzeniem października będzie 33. Festiwal mediów Człowiek w zagrożeniu, którego Uniwersytet Łódzki został partnerem merytorycznym. Organizowany przez Muzeum Kinematografii w Łodzi w dniach 16-22 października 2023 r. Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu to coroczne wydarzenie kulturalno-społeczne wypełnione filmami dokumentalnymi, reportażami telewizyjnymi i radiowymi oraz spotkaniami z twórcami filmowymi, reportażystami, dziennikarzami, twórcami podcastów, specjalistami z różnych dziedzin. W portalu kultura.uni.lodz.pl czeka na Was pula bezpłatnych całodniowych wejściówek na wydarzenia festiwalowe.

Więcej informacji można znaleźć w aktualności (przejdź do aktualności).

URODA MIASTA I PREMIERY W KINIE CHARLIE

W Kinie Charlie jak zawsze seria premier i wydarzeń specjalnych, m.in. Zielona granica w reżyserii Agnieszki Holland oraz pokaz przedpremierowy Na zawsze melomani z udziałem gości: Andrzeja Makowieckiego i Jerzego Krzywika Kaźmierczyka. Zapraszamy też na projekcje i spotkania w ramach trwającego Festiwalu „Uroda miasta” przygotowanego z okazji 600-lecia Łodzi. Szczegółowy repertuar znajdziecie na stronie kina (przejdź do strony kina Charie).

SIESTA W DRODZE W KLUBIE WYTWÓRNIA

W Klubie Wytwórnia szykuje się nie lada gratka dla fanów muzyki. Bohaterką jesiennej SIESTY w drodze będzie Lucibela – wokalistka z Republiki Zielonego Przylądka obdarzona niezwykle szlachetną barwą głosu. Lucibela wykonuje muzykę tradycyjną. Podczas gdy Sara Tavares czy Mayra Andrade flirtują z klubowymi rytmami, Lucibela, niczym Wynton Marsalis w jazzie, dba o przetrwanie źródeł. Mamy dla Was pulę biletów w specjalnej cenie na ten wyjątkowy koncert. Więcej informacji można znaleźć na stronie Wytwórni (przejdź do strony klubu)

Po bilety przejdź do strony kultura.uni.lodz.pl.

SPEKTAKL „TATA” W TEATRZE ARLEKIN

Teatr Arlekin ma kilka familijnych propozycji. Wśród nich spektakl Tata. Tytułowa postać widziana oczyma dziecka to „ojciec idealny”. Gigantyczny, wszechwiedzący, niezłomny, i przede wszystkim niekonwencjonalny. Taki, który zna rozwiązanie każdego problemu, a jednocześnie nie wstydzi się okazywania emocji… Tata to też zapis fantazji o ojcu idealnym i doskonała okazja do konfrontacji z mitami i stereotypami na temat ojcostwa. To szansa na poruszającą podróż do czasów, w których każdy z nas wierzył w hipermoc swojego opiekuna.

Więcej informacji na stronie Teatru (przejdź do strony Teatru).

SZTUKA CHOREOGRAFICZNA „CARMEN” W TEATRZE NOWYM

W Teatrze Nowym odbędzie się premiera Carmen. Inspirowane operą Georgesa Bizeta przedstawienie jest pierwszym w repertuarze Nowego spektaklem choreograficznym. Jedyne słowa, jakie usłyszą widzowie, to śpiewane po francusku arie, które na stałe weszły do kanonu popkultury. Motywem przewodnim spektaklu w reżyserii Anny Obszańskiej jest fizyczność i forma w proteście przeciwko sprowadzaniu egzystencji człowieka do kategorii ciała-obiektu.

Więcej informacji na stronie Teatru (przejdź do strony Teatru).

ZNIŻKI DLA SPOŁECZNOŚCI UŁ

Przypominamy pierwszą zasadę kultura.uni.lodz.pl – pracownicy, studenci i posiadacze Karty Absolwenta UŁ wchodzą na wydarzenia kulturalne ze zniżką. Aby z skorzystać ze zniżek, należy zalogować się w portalu www.kultura.uni.lodz.pl i zarezerwować bilety w niższej cenie. Wiadomość ze szczegółami i potwierdzeniem rezerwacji przyjdzie na uniwersytecką skrzynkę pocztową. Z rezerwacją zgłaszacie się do kasy wybranej instytucji i na jej podstawie kupujecie zniżkowe bilety.

Portal powstał, by podzielić się ze studentami i pracownikami UŁ kulturalnymi propozycjami w dobrej cenie. Współpracujemy z łódzkimi instytucjami kultury, które oferują zniżki na spektakle, koncerty, seanse filmowe czy festiwale. Wiele zniżek dotyczy również osób towarzyszących, można więc spędzić miło czas w większym gronie. 

RedakcjaBartosz Kałużny (Centrum Komunikacji i PR UŁ)

Misją Uniwersytetu Łódzkiego jest rzetelne prowadzenie badań naukowych oraz aktywne głoszenie prawdy z nich płynącej, tak by mądrze kształcić kolejne pokolenia, być użytecznym dla społeczeństwa oraz odważnie odpowiadać na wyzwania współczesnego świata. Doskonałość naukowa jest dla nas zawsze najlepszym kompasem. Nasze wartości to: odwaga, ciekawość, zaangażowanie, współpraca i szacunek.