Złóż wniosek o stypendium Fulbrighta i wyjedź do USA

Uczestnictwo w Programie Fulbrighta jest niepowtarzalną szansą na zdobycie nowych doświadczeń naukowych i osobistych, w tym nawiązanie kontaktu z amerykańskimi uczelniami, poznanie interesujących ludzi oraz zanurzenie się w amerykańskiej kulturze i krajobrazie.

Plakat promocyjny Fullbright Poland

O programie

Program Fulbrighta to największy program wymiany naukowej i kulturowej Stanów Zjednoczonych, który od ponad 75 lat wspiera współpracę na rzecz rozwoju nauki, kultury oraz relacji międzyludzkich i międzyinstytucjonalnych pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a ponad 160 krajami. Wśród absolwentów i absolwentek programu znajduje się m.in. 62 laureatów Nagrody Nobla i 89 laureatów nagrody Pulitzera.

Bieżąca rekrutacja

Chcesz rozpocząć studia drugiego lub trzeciego stopnia w USA? Złóż wniosek o stypendium Fulbright Graduate Student Award 2024-25. Przyjmowane są wnioski na wszystkie kierunki studiów z wyłączeniem studiów medycznych wymagających bezpośredniego kontaktu z pacjentem, programów LLM (Master of Laws) oraz MBA (Master of Business Administration). Wyjazd jest możliwy na każdą akredytowaną uczelnię wyższą.

Nabór wniosków trwa do 24 kwietnia.

Więcej informacji o programie i planowanych webinarach: fulbright.edu.pl/graduate-student-award

O stypendium Fulbright Graduate Student Award mogą ubiegać się osoby, które:

• Są obywatelami polskimi i nie posiadają podwójnego polskiego i amerykańskiego obywatelstwa lub karty stałego pobytu w USA (zielonej karty).
  • Posiadają stopień Magistra uzyskany w drodze studiów uzupełniających bądź jednolitych lub jego ekwiwalent albo stopień inżyniera – w momencie składania wniosku o stypendium lub otrzymają dyplom najpóźniej do czerwca w roku rozpoczęcia stypendium.
  • Wykazują się bardzo dobrą znajomością języka angielskiego (na poziomie minimum B2).
  • Pozostałe wymagania opisane są na stronie fulbright.edu.pl/graduate-student-award