Sukces judoków z AZS Uniwersytetu Łódzkiego

Anna Jagiełło i Leszek Piąstka, judocy z Klubu Uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Łódzkiego zajęli bardzo dobre, czwarte miejsce w Mistrzostwach Świata w Judo Kata, które odbyły się w Lizbonie. To najwyższa lokata w historii polskiego Judo Kata w kategorii seniorów.

Anna Jagiełło i Leszek Piąstka, reprezentujący AZS Uniwersytetu Łódzkiego zajęli czwarte miejsce w konkurencji Kodokan Goshin Jutsu. Do trzeciego miejsca zabrakło im niewiele punktów. W drodze do finału i w samym finale polska para pokonała znakomite pary, m. in. medalistów Mistrzostw Świata i Europy z Hiszpanii, Belgii i Włoch.

Jest to kolejna wysoka lokata łodzian w Mistrzostwach Świata po 7 miejscu w Chungju (Korea 2019) i 5 miejscu w Cancun (Meksyk 2018). Anna Jagiełło i Leszek Piąstka są niezywkle utytułowanymi sportowcami.  Zawodnicy są aktualnymi brązowymi medalistami Mistrzostw Europy (Józefów 2021) i aktualnymi podwójnymi Mistrzami Polski.

Na Mistrzostwach Świata w Lizbonie brązowy medal (także historyczny – pierwszy w historii) wywalczyła ponadto para Aleksandra Masternak i Patryk Urban w konkurencji Nage no Kata.

Zawody tej rangi zostały rozegrane po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Covid-19. Mimo wciąż trwających obostrzeń w wydarzeniu w Lizbonie wzięło udział ponad 200 zawodników z 26 krajów z całego świata.

Materiał źródłowy: Leszek Piąstka; redakcja: Centrum Promocji UŁ