Uczestnik programu „Zdolny uczeń - świetny student” laureatem krajowych eliminacji Konkursu dla Młodych Naukowców

Maksymilian Gozdur, uczestnik programu „Zdolny uczeń - świetny student”, uczeń IV klasy Liceum Ogólnokształcącego Uniwersytetu Łódzkiego, został laureatem krajowych eliminacji Konkursu Unii Europejskiej dla Młodych Naukowców (European Union Contest for Young Scientists, EUCYS). Razem z pozostałą dwójką finalistów będzie reprezentował nasz kraj podczas finału konkursu, w Brukseli, w dniach 12-17 września br.

Uczeń i profesor

Maksymilian Gozdur przedstawił projekt „Instytucje sprawiedliwościowe przewidziane w procedurze karnej Polski i Francji a standardy rzetelnego procesu zawarte w normach prawa międzynarodowego i procesu resocjalizacji skazanych”. Rekomendację do konkursu przygotował prof. Jan Kulesza z Katedry Prawa Karnego, który wsparł następnie laureata merytorycznie i organizacyjnie w trakcie procedury konkursowej. Maksymilian Gozdur jest aktywnym uczestnikiem wykładu z Prawa karnego, prowadzonego przez prof. Kuleszę na II roku studiów prawniczych.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Zapraszamy na studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego!