UŁ stawia na przedsiębiorczość wszystkich studentów!

Uniwersytet Łódzki ma Radę ds. przedsiębiorczości. W jej skład wchodzą wybitni przedstawiciele różnych środowisk - autorytety w obszarze biznesu i finansów, ale również kultury i mediów. Rada ma pomagać Uczelni w budowaniu kultury przedsiębiorczości, a także w upowszechnianiu wiedzy, umiejętności i postaw przedsiębiorczych wśród studentów i absolwentów UŁ. Inicjatorką pomysłu Rady jest prof. Agnieszka Kurczewska, Prorektor UŁ ds. współpracy z otoczeniem.

 

Działania Rady wspiera Rektor Uniwersytetu Łódzkiego prof. Elżbieta Żądzińska, która podczas pierwszego spotkania potwierdziła, że przedsiębiorczość uwzględniona będzie w nowej strategii UŁ.

- Przedsiębiorcami mogą zostać zarówno ekonomiści, jak i filologowie, biolodzy, chemicy, filozofowie czy fizycy. Tych, którzy "złapią bakcyla" przedsiębiorczości czeka edukacja specjalistyczna, zajęcia z praktykami i silne wsparcie we wdrażaniu projektów - mówi prof. Agnieszka Kurczewska.

W skład Rady ds. przedsiębiorczości UŁ wchodzą:

Maria Belka (Dyrektor Zarządzająca Prytek Holdings),

Jerzy Czubak (Business Group President, Amcor Tobacco Packaging),

Krzysztof Dudek (Dyrektor Teatru Nowego w Łodzi),

Bożena Graczyk (Wiceprezes Zarządu ING Bank Śląski SA),

Marcin Kowalczyk (Redaktor naczelny, DŁ, EI ),

Adam Krasoń (Country Managing Partner PwC Polska),

Jarosław Kroc (Country Managing Director Accenture Polska),

Sławomir Lachowski (Ekonomista i menadżer bankowy ),

Jarosław Mastalerz (Managing Partner mAccelerator ),

Szymon Midera (Prezes Shumee S.A., Przewodniczący Rady ds. przedsiębiorczości UŁ),

Waldemar Olbryk (Head of Residential Business at Echo Investment SA ),

Anna Olszyńska (Dyrektor Hotelu Andel's Vienna House ),

Konrad Pokutycki (Prezes Zarządu BSH w Polsce),

Arkadiusz Przybył (Wiceprezes Zarządu Santander Bank Polska SA ),

Tomasz Stamirowski (Avallon, Partner Zarządzający ),

Jacek Szwajcowski (Prezes Zarządu Grupy Pelion)

oraz Radosław Wiśniewski (Właściciel Grupy Redan, Założyciel Fundacji Happy Kids).

Uniwersytet Łódzki tym samym konsekwentnie realizuje politykę zacieśniania współpracy z otoczeniem, na wielu płaszczyznach. Chce przede wszystkim wykorzystywać lepiej potencjał przedsiębiorczy tysięcy swoich studentów. Świat startupów, myślenie przedsiębiorcze, możliwość realizacji własnych pomysłów to tematy, które nie są wystarczająco obecne na studiach.

Uczelnia planuje stać się silnym "hubem" przedsiębiorczości, w mieście, regionie, a nawet w Polsce. Prace nad rozwojem przedsiębiorczości rozpoczną się jednak od rozpowszechnienia edukacji z zakresu przedsiębiorczości, tak by zetknęli się z nią wszyscy, niezależnie od kierunku studiów i zainteresowań.

O RADZIE PISZE TEŻ DZIENNIK ŁÓDZKI


Uniwersytet Łódzki to jedna z największych polskich uczelni. Misją UŁ jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych, przyrodniczych, ścisłych, nawet medycznych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat - wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

 

Tekst źródłowy: Prof. Agnieszka Kurczewska

Redakcja: Centrum Promocji UŁ