Uniwersytecki Piknik Lekkoatletyczny

W niedzielę, 10 lipca br. od godziny 11:00, na stadionie AZS Łódź przy ul. Lumumby 22/26 w Łodzi, odbędzie się Uniwersytecki Piknik Lekkoatletyczny, którego organizatorem jest Uniwersytet Łódzki przy wsparciu OŚ AZS Łódź. Zapisy ruszają 20 czerwca.

Zgłoszenia można wysyłać na adres mailowy: zawodylodz@onet.pl do 3 lipca.

Celem imprezy jest popularyzowanie aktywności ruchowej wśród rodzin na terenie miasta Łodzi
i województwa łódzkiego. Do udziału zapraszamy społeczność akademicką Uniwersytetu Łódzkiego oraz wszystkich chętnych mieszkańców naszego województwa.

Przewidujemy konkurencje biegowe na dystansie 60 m oraz 1000 m a także sztafetę szwedzką 100x200x300x400 m. Każdy z uczestników będzie mógł wystartować w dowolnej liczbie konkurencji.
Biegi indywidualne na dystansach 60m i 1 000m zostaną rozegrane w poszczególnych kategoriach wiekowych:

• 6-7 lat,
  • 8-9 lat
  • 10-11 lat
  • 12-13 lat
  • 14-15 lat
  • 16-17 lat
  • 18 lat i starsi

W ramach organizacji zawodów oferujemy:

• atrakcyjny pakiet startowy zawierający okolicznościową koszulkę biegową i medal dla każdego uczestnika,
  • profesjonalny pomiar czasu,
  • nagrody rzeczowe za pierwsze trzy miejsca w konkurencjach 60m i 1000m w podziale na płeć,
  • nagrody rzeczowe dla 3 najszybszych sztafet,
  • atrakcje dla dzieci.

Limit uczestników wynosi 300 osób.

Gwarantujemy wspaniałe emocje i super zabawę.

Jest to wydarzenie finansowane ze środków projektu „Trenuj z UŁ! Biegiem po zdrowie” (Program Ministra Edukacji i Nauki pn. Społeczna Odpowiedzialność Nauki), którego kierownikiem jest dr Piotr Kędzia z Centrum Kształcenia Pedagogów Sportu na Wydziale Nauk o Wychowaniu UŁ.

Materiał: dr Piotr Kędzia, Wydział Nauk o Wychowaniu UŁ