Inauguracja projektu odbyła się w czerwcu podczas IV Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Badawczej „Innowacyjność, zarządzanie, Bezpieczeństwo. Perspektywa interdyscyplinarna, wielokulturowa, międzynarodowa”. Współorganizatorami konferencji były: Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego oraz działające przy nim Centrum Współpracy Naukowo-Badawczej: Polska-Ukraina i Studenckie Koło Naukowe ManageTeaM, a także Ługański Narodowy Uniwersytet im. Tarasa Szewczenki (Połtawa-Ukraina).
Kierownik Centrum Współpracy Naukowo-Badawczej: Polska-Ukraina, dr hab. Beata Glinkowska-Krauze, prof. UŁ, w 2019 roku otrzymała najwyższy honorowy tytuł naukowy Profesor Akademik nadawany przez Prezydenta Narodowej Akademii Nauk Ekonomicznych Ukrainy. Jest to wyjątkowe wyróżnienie, którym zostało uhonorowanych zaledwie kilka osób w Polsce.
Zainicjowaliśmy interdyscyplinarną dyskusję o istniejącym od zawsze, ale bardzo ważnym problemie zarządzania zasobami mieszkaniowymi i lokalami w Polsce. Rozpoczynamy pionierski w skali kraju projekt „Zarządzanie zasobami mieszkaniowymi w warunkach współczesnych kryzysów: kierunki i mechanizmy doskonalenia” i zapraszamy do współpracy naukowców, doktorantów i studentów. Nowy model zarządzania zakłada korzyści dla obu stron w krótkim czasie, bez konieczności prowadzenia remontów przez gminy, w zasadzie z szybkim, ale preferencyjnym nabyciem, dającym gminom kolejne wpływy pieniężne z tytułu sprzedaży
– mówi dr hab. Beata Glinkowska-Krauze, prof. UŁ.
Przełomowość wypracowanych rezultatów polega na pionierskim i autorskim opracowaniu i potencjale zaimplementowania w skali kraju.
W konferencji ośrodki zagraniczne reprezentowało około 30 uczestników z takich krajów jak: Ukraina, Litwa, Włochy, Słowacja, Malezja, z ośrodków reprezentujących nauki o zarządzaniu i jakości, nauki o bezpieczeństwie, nauki prawne, socjologię, ekonomię. Prezentowane tematy miały charakter interdyscyplinarny, poruszały kwestie związane z innowacyjnością, marketingiem, Polską, Ukrainą, wielokulturowością, decyzjami zakupowymi nabywców, sztuczną inteligencją, optymalizacją kanałów komunikacji, z wyzwaniami dla zarządzania oraz z wizerunkiem organizacji. Organizację konferencji wspierali partnerzy: Stowarzyszenie Naukowców Polaków Litwy, Narodowe Centrum Naukowe Instytut Ekonomiki Rolnej, Ukrainy Instytut Ekonomiki Przemysłu Narodowej Akademii Nauk Ukrainy, Akademia Ekonomicznych Nauk Ukrainy.
Redakcja: Wydział Zarządzania UŁ