„Paragraf. Studia z Prawa i Administracji” - nowe czasopismo

„Paragraf” to studenckie czasopismo naukowe działające przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Zespół redakcyjny ogłasza nabór tekstów do pierwszego numeru czasopisma, które ukaże się na przełomie września i października 2022 r. Do przesyłania artykułów naukowych z zakresu prawa i administracji w języku polskim lub angielskim zapraszamy wszystkich studentów. Czasopismo będzie wydawane w formie elektronicznej przez Wydawnictwo UŁ, a publikowanie na jego łamach jest bezpłatne.

Prosimy o przesyłanie artykułów naukowych wraz z rekomendacją opiekuna naukowego do 15 maja 2022 r. na adres mailowy redakcji: redakcja.paragraf@wpia.uni.lodz.pl

Teksty powinny być nadsyłane w formacie doc (docx) i mieć objętość od 20 000 do 40 000 znaków ze spacjami.

Celem czasopisma jest motywowanie młodych badaczy do przedstawiania wyników prowadzonych badań oraz zabierania głosu w dyskusji dotyczącej ważnych zagadnień z zakresu prawa i administracji. Ponadto periodyk aspiruje do bycia swoistym forum wymiany zarówno myśli, jak i doświadczeń, inicjowania twórczych debat dotyczących aktualnych zagadnień prawnych i społecznych, a także wspierania młodych badaczy, którzy pragną mieć realny wpływ na kształtowanie tej dziedziny nauki.

Na łamach czasopisma publikowane są artykuły naukowe, glosy, sprawozdania z konferencji i ważnych wydarzeń naukowych oraz recenzje publikacji pojawiających się na rynku wydawniczym.

O czasopiśmie.

Materiał: Wydział Prawa i Administracji UŁ