Sukcesy studentów UŁ na Akademickich Mistrzostwach Polski

Dawid Pietras został akademickim mistrzem Polski w judo w kategorii do 73 kg. Sięgnął także po złoto w klasyfikacji uniwersytetów. Konkurencja, w której startował była najliczniej obsadzona, o medale walczyło 48 zawodników. Student UŁ wygrał w Pile sześć walk.

Dawid Pietras na pierwszym miejscu podium ze złotym medalem

To był bardzo trudny turniej. Miałem trzy dogrywki, które bardzo mnie zmęczyły, więc zdobyte złoto cieszy jeszcze bardziej. Przede mną start w Pucharze Polski w Rybniku, dlatego pierwsze miejsce na podium podczas AMP w Pile daje dodatkową motywację

– podsumował swój występ Dawid Pietras.

Dawid jest beneficjentem nowego programu kariery dwutorowej „Studia i sport w UŁ” i na co dzień trenuje judo w AZS Łódź.

Studia i Sport w UŁ – Łódź będzie wspierać program uczelni

Zwycięstwo Pietrasa to nie jedyny sukces judoków Uniwersytetu Łódzkiego. Piąte miejsce w kategorii do 70 kg zajęła Magdalena Jarkowska, która wywalczyła srebrny medal w typie uniwersytetów.

W klasyfikacji generalnej Uniwersytet Łódzki zajął 12. miejsce, a w klasyfikacji uniwersytetów czwartą pozycję, tracąc do podium zaledwie 0,5 punktu. To najlepszych jak dotychczas występ reprezentantów UŁ w tym sezonie.

Gratulacje dla zawodników i trenera Leszka Piąstki.

Materiał: AZS Łódź

Misją Uniwersytetu Łódzkiego jest rzetelne prowadzenie badań naukowych oraz aktywne głoszenie prawdy z nich płynącej, tak by mądrze kształcić kolejne pokolenia, być użytecznym dla społeczeństwa oraz odważnie odpowiadać na wyzwania współczesnego świata. Doskonałość naukowa jest dla nas zawsze najlepszym kompasem. Nasze wartości to: odwaga, ciekawość, zaangażowanie, współpraca i szacunek.