Uczelnia bliska społeczeństwu
UŁ chętnie wykorzystuje swój potencjał badawczy, angażując się w rozwój regionu łódzkiego. Uczelnia realizuje tym samym swoją misję, jaką jest dzielenie się rezultatami badań naszych pracowników i studentów z firmami, instrukcjami i całym społeczeństwem. Horyzont wszystkich działań realizowanych na UŁ rozciąga się bowiem daleko poza mury Uczelni poprzez aktywne działania naszej społeczności na rzecz regionu.
- Otrzymanie Nagrody Marszałka Województwa Łódzkiego w ramach Konkursu na najlepsze rozprawy i prace tematycznie związane z województwem łódzkim to ważne wyróżnienie naukowe. Po pierwsze akcentowany jest kontekst łódzki, nagrodzone prace najczęściej albo bezpośrednio dotyczą problematyki związanej z naszym województwem albo rozwiązują problemy, z którymi lokalnie się zmagamy. Pokazują, że nauka jest bliska społeczeństwu, pomaga społecznościom pokonać trudności i podtrzymuje ich tożsamość. Po drugie, otrzymanie takiej nagrody jest potwierdzeniem walorów naukowych pracy. Nagrodzone rozprawy poddają się rygoryzmowi naukowemu i świadczą o dobrym warsztacie naukowym badaczy. Laureatom konkursu serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów w prowadzeniu badań naukowych - zaznacza dr hab. Agnieszka Kurczewska, prof. UŁ, Prorektor ds. współpracy z otoczeniem.
prof. A. Kurczewska (fot. M. Andrzejewski, Centrum Promocji UŁ)
Lista laureatów
Poniżej zamieszczamy listę laureatów z naszej Uczelni. Wszystkim wyróżnionym gratulujemy!
- Magdalena Kowalewicz-Kulbat: Synapsa immunologiczna ludzkiej komórki dendrytycznej z limfocytem T formowana w odpowiedzi na prątki Mycobacterium bovis BCG (praca habilitacyjna/ cykl publikacji).
- Łukasz Lechowski: Wpływ budowy autostrady A1 i A2 na zmiany zagospodarowania terenu w gminach powiatu zgierskiego w światle metod GIS (rozprawa doktorska}.
- Rafał Pakuła: Udział Biura Projektowania i Realizacji Inwestycji "Miastoprojekt - Łódź" w kształtowaniu architektonicznego krajobrazu Łodzi na tle uwarunkowań polityczno-gospodarczych w latach 1949-1989 (rozprawa doktorska)
- Monika Jarosiewicz: Wpływ związków bromofenolowych ograniczających palność materiałów organicznych na erytrocyty człowieka (rozprawa doktorska)
- Emilia Brodziak: Łódź w walce o niepodległość 1914-1918 (praca dyplomowa - magisterska)
Uniwersytet Łódzki to jedna z największych polskich uczelni. Misją UŁ jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych, przyrodniczych, ścisłych, nawet medycznych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat - wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.
Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/
Źródło: BIP Urzędu Marszałka Województwa Łódzkiego
Redakcja: Centrum Promocji UŁ