Uniwersytet Łódzki zacieśnia współpracę z Accenture

Wspólne projekty naukowo-badawcze, nowe specjalistyczne kursy dla studentów, transfer wiedzy, praktyki, staże – to i wiele innych obszarów przewiduje podpisana właśnie umowa o współpracy między firmą Accenture w Polsce a Uniwersytetem Łódzkim. Celem zainicjowanego partnerstwa jest wykorzystanie doświadczeń i możliwości obu organizacji na rzecz rozwoju polskiej nauki.

Uroczyste podpisanie umowy o współpracy miało miejsce dziś (19 października) w rektoracie Uniwersytetu Łódzkiego (UŁ). Ze strony uczelni dokonała go prof. Elżbieta Żądzińska – Rektor Uniwersytetu Łódzkiego, z kolei firmę Accenture reprezentował Jarosław Kroc – Prezes Zarządu Accenture w Polsce. W podpisanym Porozumieniu UŁ i Accenture określiły konkretne obszary i kierunki współpracy, m.in. takie jak realizacja projektów naukowych, badawczo-rozwojowych czy edukacyjnych przez wspólne zespoły, a także wymiana doświadczeń i wiedzy poprzez wzajemne podnoszenie kwalifikacji kadry naukowo-badawczej i studentów. 

zdjęcie

Zawarte porozumienie przewiduje, że w ciągu trzech lat jego trwania, Accenture i UŁ będą mogły wspólnie organizować studia podyplomowe, specjalistyczne staże naukowe dla studentów i doktorantów oraz krótkoterminowe praktyki, które mogą poprowadzić doświadczeni specjaliści pracujący na co dzień w Accenture. 

Uniwersytet Łódzki od dawna jest otwarty na współpracę z biznesem. W dynamicznie zmieniającym się świecie cały czas musimy szukać nowych możliwości rozwoju dla naszych studentów oraz kadry naukowej. Branża technologiczna to jedna z tych gałęzi gospodarki, które najmocniej zyskują teraz na znaczeniu, co pokazały nam doświadczenia ostatniego, pandemicznego roku. Cieszymy się więc z zacieśnienia współpracy z Accenture, jednym z liderów branży ICT w Polsce, dzięki któremu nasi studenci będą mogli zdobywać praktyczną wiedzę i nowe umiejętności. Wierzymy ponadto, że wspólnie będziemy mogli nie tylko współpracować, rozwijać młode talenty, ale także tworzyć nowe innowacyjne rozwiązania.

– powiedziała prof. Elżbieta Żądzińska – Rektor Uniwersytetu Łódzkiego.

zdjęcie

Obie strony deklarują również chęć wzajemnego świadczenia usług w zakresie wymiany doświadczeń naukowo-technologicznych oraz wykorzystywania aparatury badawczej, a także promocji polskiej nauki i technologii na przykład poprzez organizację wspólnych seminariów i konferencji naukowych. 

Współpraca Accenture w Polsce i Uniwersytetu Łódzkiego jest dla mnie szczególnie ważna. Uczelnia ta jest moją Alma Mater, gdzie w 1989 r. obroniłem pracę magisterską, same studia zaś zapewniły mi solidne podstawy rozwoju, zarówno osobistego, jak i zawodowego. Tym bardziej cieszy mnie, że Accenture w Polsce będzie mieć swój wkład w kształtowaniu kolejnych pokoleń młodych ludzi, którzy związali się z UŁ. Dostrzegam też wyzwania i coraz większe wymagania stawiane przed Uniwersytetem. Podobnie jak w biznesie, uczelnie powinny reagować na zmiany zachodzące we współczesnym świecie, tworzyć konkurencyjną ofertę, by przyciągać najlepszych studentów. Wspólna inicjatywa Accenture i Uniwersytetu Łódzkiego pomoże wzbogacić portfolio uczelni, realizować innowacyjne programy dydaktyczne, organizować specjalistyczne warsztaty i staże dla studentów, a także współtworzyć dedykowane wydarzenia.

– komentuje Jarosław Kroc, Prezes Zarządu Accenture w Polsce.

zdjęcie

Współpraca Uniwersytetu Łódzkiego z biznesem pozwala na wymianę cennych doświadczeń, umożliwia rozpoznanie potrzeb i oczekiwań pracodawców oraz dostosowanie do nich oferty edukacyjnej uczelni. Accenture dołącza do grona silnych Partnerów Uniwersytetu takich jak Nordea, PwC, KGHM, Rossmann czy Fujitsu. 

Współpraca z globalną firmą o ugruntowanej pozycji rynkowej to niezwykła szansa dla naszej kadry akademickiej oraz studentów i absolwentów Uniwersytetu Łódzkiego.

– podkreśla prof. Elżbieta Żądzińska.

zdjęcie

Uniwersytet Łódzki to największa uczelnia w centralnej Polsce – niemal 30 000 studentów i ponad 3500 pracowników naukowych i administracyjnych. Jej misją jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki i nauk ścisłych. Współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat – wciąż rośnie liczba studiujących tutaj obcokrajowców, a polscy studenci poznają Europę, Azję, czy wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych. 

Więcej informacji na stronie uczelni.

Accenture jest globalną firmą, świadczącą profesjonalne usługi w zakresie technologii cyfrowych, chmury obliczeniowej i bezpieczeństwa. Dzięki szerokiemu doświadczeniu i specjalistycznej wiedzy naszych ekspertów z ponad 40 branż oferujemy usługi w obszarach: Strategy & Consulting, Song, Technology i Operations przy wykorzystaniu największej na świecie sieci centrów zaawansowanych technologii i inteligentnych operacji. Zatrudniamy 710 000 osób, które w codziennej pracy wykorzystują potencjał nowych technologii i ludzkiej kreatywności, świadcząc usługi dla klientów w ponad 120 krajach. Accenture wykorzystuje innowacje do tworzenia wartości i wspólnego sukcesu dla klientów, partnerów i społeczności. W Polsce biura Accenture mieszczą się w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Szczecinie oraz Katowicach. Pracuje w nich ponad 8 600 osób. 

Więcej informacji na stronie firmy.

Materiał: Centrum Współpracy z Otoczeniem UŁ

Fot.: Bartosz Kałużny, Centrum Promocji UŁ

Redakcja: Centrum Promocji UŁ